evening routin

Po ciężkim dniu warto się odprężyć i zrzucić z siebie „ciężar” codzienności. Podajemy przepis na miły, spokojny wieczorny rytuał, który na pewno pomoże nam zrelaksować się, wyciszyć i spokojnie przespać całą noc bez zmartwień o to co będzie jutro.

 

Kąpiel to pierwszy krok, który pozwoli nam wieczorem „odpłynąć”

Do ciepłej wody dodaj ulubiony płyn kąpielowy lub olejek w ulubionym zapachu. Obecnie w drogeriach mamy bardzo szeroki wybór więc może to być lawenda, czekolada, zapach owocowy, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zapal świece zapachowe, mają dosłownie magiczną moc. Nie przejmuj się czasem, zawsze możesz uprzedzić domowników, że będziesz w łazience nieco dłużej.

Waszą stałą wieczorną przyjemnością może być także używanie kosmetyków do pielęgnacji. W tym momencie łączymy przyjemne z pożytecznym. Ty się relaksujesz, a ciało i włosy są bardzo dobrze nawilżone i odżywione.

123rf

 

Przygotuj rozgrzewającą herbatę lub gorącą czekoladę

W zależności od tego czy wolisz pobyć sama czy z rodziną wybierz książkę lub serial. Wspólne obejrzenie jednego lub dwóch odcinków to naprawdę świetny pomysł na wspólny wieczór w domu. Jeśli chodzi o internet i przesiadywanie ze smartfonem zdecydowanie odradzam. Towarzysz nam cały dzień. Pewnie znowu chciałabyś sprawdzić pocztę, kogoś skontrolować albo co gorsza przejmować się i popadać w „zimową depresję”.

 

Wieczorny rytuał: krok trzeci

Wystarczy w słuchawkach włączyć playlistę: Ocean Escape, Sleep Tight, a może Rainforest albo Under the Stars? Możesz także samodzielnie ułożyć playlistę z utworów, które najbardziej pozwalają Ci się odprężyć.

Niewiele trzeba, by wyrobić w sobie powyższe nawyki, nawet jeśli późno kładziesz się spać. Niech to będzie chociaż kilka utworów akustycznych. Być może suplementy diety pomagające zasnąć przestaną być potrzebne. Kup nową piżamę, pościel, nowy kubek. Wieczory mogą być bardzo przyjemne.

Autor: Kinga Koziorowska

 

Komentarze