Atrakcji we Wrocławiu

Niespotykanie nigdzie indziej atrakcje, dużo zieleni, bogata oferta kulturalna, zabytkowa architektura, a do tego życzliwi i otwarci mieszkańcy. To dlatego Wrocław przyciąga co roku około miliona turystów.

Wybrać tylko 12 ciekawych miejsc w stolicy Dolnego Śląska? Jak jest ich aż tyle? Nierealne! Chociaż jeśli masz tylko weekend, aby z grubsza poznać miasto, postanowiłam zrobić ostrą selekcję. Zatem będzie to subiektywna lista, która pozwoli Ci poczuć klimat tego miejsca:

1. Rynek

Kolorowe kamienice, gotycki Ratusz z zegarem astronomicznym, najstarsza piwiarnia zwana Piwnicą Świdnicką, czy szklana fontanna, to główne punkty do zobaczenia w sercu miasta. To miejsce zawsze tętni życiem!

Rynek we Wrocławiu

2. Ostrów Tumski

Najstarsza część Wrocławia, z Katedrą św. Jana Chrzciciela. Polecam wejść od strony wyspy Piasek przez Most Tumski. To na nim zakochane pary przyczepiają niezliczoną ilość kłódek z wyznaniem miłości. Jedna z głównych atrakcji we Wrocławiu.

3. Panorama Racławicka

Flagowa atrakcja Wrocławia (przynajmniej taka była do czasu wybudowania Afrykarium), czyli obraz o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. Dzięki dodatkowym zabiegom technologicznym masz wrażenie, jakbyś właśnie uczestniczyła w bitwie pod Racławicami wraz z Tadeuszem Kościuszko.

4. Afrykarium

Wybudowane w 2014 roku w najstarszym ogrodzie zoologicznym w Polsce. Wyrosło na najważniejszą atrakcję na Dolnym Śląsku. Ale czy jest się czemu dziwić? Trzy kondygnacje, 15 milionów litrów wody, około 200 gatunków zwierząt i 2 miliony odwiedzających rocznie. Do przeszklonego tunelu, gdzie kilka centymetrów od Ciebie przepływa rekin lub ogromna płaszczka, chce się wracać i wracać.

Afrykarium Wrocław

5. Hala Stulecia z Fontanną Multimedialną

Miejsce z duszą. Po całym dniu zwiedzania przyjemnie usiąść sobie za Halą, popatrzeć na wyjątkowy pokaz Fontanny Multimedialnej i wsłuchać się w dźwięki muzyki przygotowanej specjalnie na ten pokaz.

6. Krasnale

Jest ich już 305 i ciągle przybywa! Możesz odszukać je wszystkie z pomocą aplikacji Go Wrocław Krasnale.

Krasnal we Wrocławiu

7. Mostek pokutnic

Łączy wieże gotyckiego kościoła Marii Magdaleny. Skrywa mroczną legendę, gdyż zamykane tam miały być panny prowadzące hulaszczy tryb życia. Teraz może wejść tam każdy, o każdej porze roku i podziwiać panoramę Rynku i okolicznych ulic.

8. Hydropolis

Interaktywna, nowoczesna wystawa, której tematem przewodnim jest woda. Jedyny taki obiekt w Polsce!

9. Ogród botaniczny i japoński

„Żywe muzea”, oaza spokoju i pięknej flory. Warto wejść i zachwycić się choćby sekwojami wiecznie zielonymi, czy mamutowcami.

10. Polinka

Pierwsza kolejka gondolowa w Polsce należy do Politechniki Wrocławskiej. Przewiezie Cię przez Odrę i chociaż kurs trwa tylko 2 i pół minuty, to zdążysz podziwiać widok na most Grunwaldzki czy samą rzekę.

Polinka

11. Jatki

Stare Jatki to krótka uliczka, która praktycznie nie zmieniła się od czasu powstania. Zmieniło się jedynie przeznaczenie lokali – wcześniej rzeźnicy sprzedawali tu mięso, a teraz jest enklawą artystów. Na Jatkach kupić można nie tylko pamiątki i obrazy czy ceramikę, ale też zrobić sobie zdjęcie z figurami zwierząt z brązu.

12. Sky Tower

Na 49 piętrze drapacza chmur możesz podziwiać wrocławskie widoki, a przy dobrej pogodzie nawet pobliskie Karkonosze.

Komentarze