misja do spełnienia

Weź się zbadaj! #cytologiczne

„To będzie wyjątkowy weekend z Kwiatem Kobiecości. Zapraszam wszystkie kobiety, całe rodziny do warszawskiej Kinoteki i na Plac Defilad. Pamiętajcie, że jesteście mądre, piękne, wyjątkowe! Dbajcie o siebie i o swoje zdrowie – naprawdę warto.” – mówi Ida Karpińska zapraszając na Inaugurację Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna bo Zdrowa”.

Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna, bo Zdrowa”, której organizatorem jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości powstała po to, aby szerzyć rolę profilaktyki raka szyjki macicy i uświadomić kobietom, jak ważne dla nich są regularne badania ginekologiczne.

Na naszym portalu poruszałyśmy już ten ważny dla nas, kobiet, temat. O roli profilaktyki – roli na wagę życia rozmawiałyśmy z Idą Karpińską. Możesz przypomnieć sobie naszą rozmowę tutaj.

3 i 4 lutego startuje Kampania Społeczna. Będą upominki, porady wizażystów, porady lekarzy i ekspertów od zdrowego stylu życia.

Przede wszystkim jednak będzie możliwość wykonania cytologii!

Samo badanie cytologiczne trwa dosłownie chwilę, jest bezbolesne, nieinwazyjne. Trwa około 5 minut. I można je będzie wykonać w cytobusie bezpłatnie!

Kobiety! Skoro dbamy o siebie „na zewnątrz” i chcemy być piękne, to tak samo powinnyśmy pamiętać o swoim zdrowiu i o tym, żeby raz do roku wykonać cytologię.

Ta cytologia może uratować nam życie!

To już IX. odsłona kampanii, co pokazuje jak ważny jest temat raka szyjki macicy. Nadal, niestety nas, kobiety trzeba namawiać, zachęcać i przypominać o konieczności wykonywania badań profilaktycznych.

Naprawdę warto zapamiętać, że raz w roku cytologia to mus

W roku jest 365 dni. Hm… To jeden z nich przeznaczamy na profilaktykę raka szyjki macicy. I dzięki temu spokojnie cieszymy się zdrowym życiem!

W tegoroczną odsłonę kampanii zaangażowały się Panie: Katarzyna Cerekwicka, Olga Borys, Agnieszka Więdłocha, Nicole Sochacki-Wójcicka @mamaginekolog, Julia Wieniawa, a także Ida Karpińska prezes Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.

Tak! Znane kobiety też dbają o zdrowie i profilaktykę! Żeby móc cieszyć się życiem!

Jeszcze raz przypominamy i zapraszamy wszystkich na inaugurację kampanii „Piękna bo Zdrowa”, która odbędzie się w Kinie „Kinoteka” oraz pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w weekend 3-4.02.2018 r.

Więcej informacji o kampani znajdziesz tutaj!

Do zobaczenia!

Komentarze