Farbowanie włosów w domu ma wiele zalet. Przede wszystkim możemy oszczędzić czas i pieniądze. Domowa koloryzacja włosów jest łatwa dzięki możliwości wyboru z wielu preparatów

Jednak aby efekt był oczekiwany, należy wykorzystać kilka trików. Sama od wielu lat farbuje włosy w domu. Również je rozjaśniałam, dlatego napiszę kilka rad. Na początek należy ocenić, co chcemy z nimi zrobić. Jeśli decydujemy się na kolorowe włosy, które są obecnie bardzo popularne, trzeba zadbać o odpowiednie rozjaśnianie.

Aby zakupić rozjaśniacz, należy przejść się sklepu fryzjerskiego

Preparaty ze sklepów kosmetycznych są bardzo tanie i strasznie niszczą włosy. Rozjaśniacz trzeba odpowiednio wymieszać, według instrukcji i nałożyć na włosy. W zależności od koloru trzymać do pół godziny. Najtrudniej schodzą czerwone pigmenty. Po spłukaniu należy bardzo dokładnie wymyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę. Kolejnym krokiem jest nałożenie farby. Czas jej trzymania na włosach zależy od producenta. Jeśli chodzi o kolorowe włosy, polecam specjalne tonery do włosów. Kolor utrzymuje się do kilku myć i nie jest szkodliwy dla struktury. Jednak największą wadą jest długie farbowanie. Aby uzyskać wyrazisty zabarwienie, należy czekać nawet dwie godziny. Kolor też zależy od wyjściowej konstrukcji włosa.

Warto pamiętać, aby przy wyborze koloru farby, zdecydować się na odcień najbardziej pasujący do naszej cery

Należy też unikać kolorów, które podkreślają wszelkie niedoskonałości. Jeśli chcemy tylko na chwilę zmienić barwę, można wykorzystać do tego szamponetkę. Większość chemicznych farb do włosów zawiera amoniak. Przed koloryzacją dobrze jest sprawdzić swoją reakcje, wykonując próbę alergiczną. Niewielką ilość farby należy nałożyć na skórę, spłukać, a następnie poczekać dobę. Jeżeli nic się nie dzieje, można spokojnie farbować. Po farbowaniu zawsze należy nakładać odżywkę. Amoniak, dość radykalnie otwiera łuskę włosa, dlatego są podatne na zniszczenia. Tego typu barwniki rzadko się spłukują, ale pozostawiają odrosty. Ważne też jest chronienie włosów przed działaniem chemicznych kosmetyków. Najlepszą metodą jest niemycie głowy na dzień przed koloryzacją. Uzyskamy naturalną warstwę lipidową, chroniącą nasze włosy.

pixabay.com

Pomieszanie kolorów

Przy mieszaniu kolorów należy używać farb tego samego producenta. Niepowtarzalny kolor można uzyskać, mieszając dwa kolory. Warto jednak, aby były to podobne odcienie, ponieważ przedsięwzięcie może dać zupełnie inny efekt. Farbę należy wykorzystać zaraz po zmieszaniu. Dłuższe trzymanie powoduje utlenianie się barwnika. Mitem jest również przykrywanie włosów podczas trzymania farby. Przegrzewanie powoduje zupełnie inną reakcję chemiczną, w przypadku rozjaśniania może spowodować uczulenie na skórze głowy.

Aby przedłużyć kolor, należy o niego dbać. Dotyczy to szczególnie odcieni, które łatwo się wypłukują. W sklepie fryzjerskim można zakupić maseczkę, o tym samym odcieniu, oraz szampon do włosów farbowanych. To ważne, kiedy chcemy zachować kolor.

Małgorzata Jaszewska

Małgorzata Jaszewska

Małgorzata Jaszewska

Studiuje etykę, a interesuje się psychologią, grafiką komputerową oraz szeroko pojętą tematykę kobiecości. W wolnych chwilach lubi czytać literaturę piękną, uczyć się języka hebrajskiego i włoskiego, podróżować oraz pisać wiersze i rysować węglem. Miłośniczka lodów waniliowych i sztuki.

Komentarze