Jak życ długo i szczęśliwie

„I żyli długo i szczęśliwie…”

Tak kończyła się większość bajek naszego dzieciństwa. I marzące o księciu z bajki dziewczynki wierzyły, że ślub, piękna suknia i huczne wesele w magiczny sposób załatwią szczęście, radość, miłość i dostatek na całe życie. Pretendenci do roli księcia również ulegali tej magii. Wystarczy zabłysnąć dzielnym zachowaniem i zdobyć księżniczkę, by uszczęśliwić ją na wieki…

A potem? No cóż… oboje na własnej skórze doświadczali zderzenia z rzeczywistością.

Życie to nie bajka. I paradoks naszych czasów, uświadamiają nam to właśnie bajki!

Na szczęście żyjemy w świecie, gdzie bajki przenosi się na ekran kinowy. A jeśli część pierwsza zdobędzie uznanie publiczności, reżyserzy kręcą kolejne. I jeśli pierwsza kończy się szczęśliwym ślubem, to oglądając kolejną, przekonujemy się, że jednak młodzi muszą radzić sobie z kolejnymi wyzwaniami. Są problemy i kłopoty! Fochy, kłótnie, nieporozumienia. Pojawia się ktoś trzeci, kto próbuje przeszkodzić miłości. Na szczęście w trakcie filmu wszystkie trudności udaje się rozwikłać i pokonać. I żyć długo i szczęśliwie. Do następnej części. I znowu. Tak, jak w życiu!

Tak naprawdę to można też żyć długo i szczęśliwie nie oglądając bajek, ale stosując się do kilku reguł wspólnego życia.

Bądźcie dla siebie partnerami, dzielcie się obowiązkami domowymi

Możecie to po prostu ustalić przy filiżance dobrej kawy. A może ten podział wyniknie niejako „sam z siebie”.

Spełniajcie nawzajem swoje potrzeby i oczekiwania. Partner nie jest po to, żeby spełniać twoje zachcianki i oczekiwania. On ma również swoje, naprawdę! Rozmawiajcie o swoich potrzebach idąc na spacer, przy kolacji, jadąc samochodem na wycieczkę…

Rozmawiajcie ze sobą wprost

Nie owijajcie w przysłowiową bawełnę swoich potrzeb. Ta uwaga dotyczy głównie księżniczek, które liczą na to, że ich książę domyśli się, że trzeba wyrzucić śmieci. Albo że ona chciałaby, żeby on zabrał ją do kina.

Zła wiadomość jest taka, że książę się nie domyśli.

Dobra wiadomość jest taka, że wystarczy powiedzieć mu o tym wprost. Bez aluzji i dąsów! To naprawdę zadziała cuda we wzajemnej relacji. Ukróci złe czary pretensji i niedomówienia.

jak żyć długo i szczęśliwie

Dbajcie o czas dla siebie

Mężczyzna, który staje na ślubnym kobiercu, chciałby mieć w domu kobietę. Swoją księżniczkę. A nie tylko sprzątaczkę, praczkę, kucharkę i matkę swoich dzieci.

Związał się z kobietą i chciałby, żeby jego Kopciuszek przemieniał się w Księżniczkę. Najlepiej co wieczór, ale pewnie częstotliwość możecie ustalić, rozmawiając. Naprawdę!

I jeszcze jedno. Szukajcie rozwiązań swoich problemów. Jak w filmach!

I żyjcie długo i szczęśliwie!

Komentarze

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBirmingham
Następny artykułWarszawa śladami Chopina
Monika Szadkowska
Terapeutka, coach, autorka książek "Fenomen Kobiecości" i "Chcę Mieć Dziecko". Na co dzień pracuje z kobietami w trudnych sytuacjach życiowych. Pisze artykuły, tworzy warsztaty. Realizuje się w pracy z ludźmi i dla ludzi. Prywatnie – mama trójki uroczych dzieci, lubiąca wycieczki za miasto i dobrą literaturę.