123rf/Valua Vitaly

Dobro zadaje kłam zasadom matematyki – ono dzielone się mnoży. Doskonale wiedzą o tym organizatorzy akcji „Kobiety dla Kobiety”, której patronem medialnym ma zaszczyt być Kobietoteka. Dlatego już niebawem czeka na nas finał akcji „Zmień siebie, daj siebie”.

Zacznijmy od początku. Fundacja 3-4 Start pomaga chorej na białaczkę samotnej mamie Oli. Przeczytasz o tym więcej tutaj. Ale robi to w sposób niebanalny!

Wymyślono akcję „Zmień siebie, daj siebie”. W akcję włączają się firmy, które pomagają młodym mamom odzyskać pewność siebie, ładny wygląd, zadbać ozdrowie, ciało i ducha. Dochód przeznaczony jest na leczenie Oli. Żeby mogła wyzdrowieć i cieszyć się życiem i macierzyństwem.

źródło: Kobiety dla Kobiety

Zmień siebie, daj siebie? Ale o co chodzi?

Kobiety są w środku huraganu medialnego i obyczajowego. Z jednej strony mamy być naturalnie piękne, zadbane, uśmiechnięte, z odpowiednim obwodem w talii i biuście… Wysportowane, mistrzynie porządku, gotowania i wychowywania dzieci! Z drugiej jednak strony mamy w pełni akceptować siebie ze wszystkimi swoimi wadami, fałdkami, zmarszczkami i brakiem umiejętności zrobienia skłonu w przód. Kobietoteka hołduje jednej i drugiej opcji.

Akcja Fundacji 3-4 Start zachęca Kobiety do zmiany siebie, swojego wyglądu w celu poprawy samopoczucia i podniesienia poczucia własnej wartości. Czy to się nie wyklucza? I niby dlaczego kobiety mają się zmieniać w celach charytatywnych? Czy to nie jest sprzeczność?

Czy to takie ważne, żeby ładnie wyglądać?

Tak! Zdecydowanie tak!

To się nie wyklucza ani z chęcią pomocy innym, ani z rozwojem osobistym czy duchowym.

Mamy ciała i one są nam po prostu potrzebne w codziennym funkcjonowaniu. Są również naszą wizytówką. Dlatego dobrze by było, gdyby były zdrowe! Razem z ciałem, umysłem i duszą tworzymy całość. Zadbane i zdrowe ciało, ładny wygląd są świetnym dodatkiem do poczucia własnej wartości.

A czasami jej początkiem.

Jak ważne jest zdrowe ciało, przekonujemy sie w momencie choroby, podobnie jak Ola. Choroba, która wyniszcza organizm, wpływa również na samopoczucie, a brak sił zniechęca często do zadbania o wygląd. I tworzy się błędne koło.

Nie potrzeba nawet ciężkiej choroby, żeby codzienne trudności i przemęczenie spowodowało, że zapominamy o zadbaniu o ciało i wygląd. A to jest ważne.

Odkryła to Fundacja 3-4 Start i dlatego pomysł na akcję, która z pomaga jej głównej bohaterce, ale także wspiera inne kobiety, zachęca do zadbania o różne aspekty swojej kobiecości.

Bo czasem nowa fryzura czy strój może wyzwolić wulkany energii, pomysłowości, radości życia i przede wszystkim poczucia własnej wartości. I to się wcale nie wyklucza z akceptacją siebie i swoich wad.

Wiemy, że jakieś mamy, ale czy nie na tym polega rozwój, że pracuję nad ich likwidacją?

A jeśli przy okazji pomagam innym, dzielę się dobrem – ono sie mnoży! Taki paradoks!

źródło: Fundacja 3-4 start

Wielki finał

Śledźcie uważnie nasze wpisy! Będziemy towarzyszyć kobietom, które zakwalifikowały się do finału i ich metamorfozie. Wszystko dokładnie Wam opiszemy!

I zachęcamy do dzielenia się dobrem! Kliknij tutaj!

 

 

 

Komentarze

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł5 sposobów jak wrócić do formy, gdy nie ma się na to czasu
Następny artykułSezon na pestki z dyni. Dla kogo najlepsze?
Monika Szadkowska
Terapeutka, coach, autorka książek "Fenomen Kobiecości" i "Chcę Mieć Dziecko". Na co dzień pracuje z kobietami w trudnych sytuacjach życiowych. Pisze artykuły, tworzy warsztaty. Realizuje się w pracy z ludźmi i dla ludzi. Prywatnie – mama trójki uroczych dzieci, lubiąca wycieczki za miasto i dobrą literaturę.