utrata wagi

Zmiana stylu odżywiania praktycznie zawsze zaczyna się od chęci odchudzania, za tym jednak idzie coś o wiele więcej niż utrata kilogramów. Osoby nabierają energii do życia, eliminują dotychczasowe dolegliwości, czują się dobrze w swoim ciele.

 

Proponuję proste ćwiczenie, które zajmie Ci zaledwie kilka minut.

Poświęć tę chwilkę tylko dla siebie, by nic i nikt Cię nie rozpraszał.

  1. Zastanów się, z jakiego powodu jesteś w punkcie, w którym postanowiłaś/łeś zmienić swój stan zdrowia/dietę.

(np. mam nadwagę, często czuję zmęczenie, towarzyszy mi brak energii)

  1. Co chcesz zmienić / jak się czuć, byś była zadowolona/y ze zmiany. Wyobraź sobie rezultat, jaki osiągasz, jak wtedy wyglądasz, co dzięki temu się zmienia, co wtedy robisz w życiu. Pozwól, by wyobrażenia po prostu się pojawiały, a ty zapisz z przyjemnością wszystko, co Ci się pojawiło. To nic, że jeszcze tego nie ma, wypuść wodze fantazji. Ja dodam od siebie, że wszystko, co jesteś w stanie sobie wyobrazić, jest do zrealizowania.

(np. CHCĘ- czuć się dobrze w swoim ciele, zrzucić kilka kilo, mieć więcej energii

Wyobrażam sobie: Jestem szczupłą kobietą, podobam się sobie, dodaje mi to odwagi itp.)

 

  1. Co uważasz za niepoprawne w Twojej diecie teraz, co oddala Cię od zdrowia/ celu?

(np. wiem, że jem za dużo, za wielkie porcje)

Jeśli nie wiesz np. w czym tkwi błąd, zastanów się jakie działanie przybliży Cię do wiedzy.                Może to być obserwacja siebie i wyciągnięcie wniosków, odpowiednia motywacja, konsultacja ze specjalistą?

 

  1. Przeczytaj i skoncentruj się teraz na tym, co napisałaś w pkt. 3. Zapamiętaj te przyjemne odczucia towarzyszące wyobrażeniom. Czy nie chciałabyś się czuć tak każdego dnia? Czy nie jest to warte zmiany?

 

To ćwiczenie pomaga w uświadomieniu sobie, po co COŚ robię, MOTYWUJE do działania. Podczas zmiany nawyków żywieniowych (w gorszych chwilach, jeśli w ogóle takie się pojawią) PRZYPOMINA o tym, czego pragnę i najważniejsze- co jestem w stanie osiągnąć.

 

autor:

Milena Rogowska – z wykształcenia i pasji dietoterapeutka, trener żywieniowy, autorka artykułów dot. profilaktyki zdrowia. W swojej pracy jestem nastawiona na diety z edukacją żywieniową, stałą zmianą dotychczasowych nawyków oraz świadomy tryb życia. Specjalizuję się również w psychosomatyce i odzyskiwaniu równowagi organizmu w schorzeniach. Inspiracją do zawodu była moja choroba –insulinooporność. Dziś czerpię wiedzę ze swojego doświadczenia – skutecznego samowyleczenia, bazuję  tylko na naturalnych metodach.  Znam już klucz do sukcesu- zdrowia i przekazuję go innym.

www.healthandjoy.pl

Komentarze