usta zimą

Twoje usta są kapryśne podczas wiosny i dają ci się we znaki? Pamiętaj, że w chłodnym okresie bardzo ważne jest by o nie dbać! Dlaczego? Ponieważ zimne powietrze działa przesuszająco – wargi zaczynają pękać, stają się chropowate i bardzo wrażliwe, a przez to są nieatrakcyjne. Co zrobić żeby tego uniknąć i zadbać o usta wiosną?

Istotne w codziennej pielęgnacji, aby usta w okresie wiosennym były przede wszystkim nawilżone. Ochronna pomadka powinna znaleźć się w twojej torebce i w momencie kiedy przebywasz na świeżym powietrzu nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj. Nie odkładaj tego na potem, ponieważ lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. A w jaki sposób przedłużyć działanie i zadbać o stałą ochronę? Zacznij od peelingu.

Peeling na usta

W sklepach dostępnych jest już wiele produktów tego typu, więc śmiało kupuj co tylko wpadnie ci w ręce. Możesz również zrobić taki peeling sama. Weź grubo ziarnistą kawę (zmieloną) i wymieszaj z olejem kokosowym. Nacieraj usta, do momentu aż sama uznasz że już wystarczy. Peeling pozbędzie cię martwego naskórka, jaki wytworzył się na twoich wargach – złuszczy i spowoduje że odpadnie. W tym momencie twoje usta staną się wrażliwsze niż dotychczas – nie mają twardej skorupy, dlatego by móc dostarczyć im natychmiastowej ochronny nałóż na nie grubą warstwę kremu nawilżającego i przeciw zmarszczkowego (najlepiej jak masz hudro krem). Wygładzi twoje usta i sprawi że staną się jak nowe. Taką kurację najlepiej wykonać raz w tygodniu na noc, żeby zagwarantować środkowi nawilżającemu lepszą wchłanialność.

Maseczka z awokado

Awokado bogate jest między innymi w witaminę E, czyli taką którą powszechnie nazywa się witaminą młodości. Stosując 3 razy w tygodniu maseczkę z awokado dostarczysz swoim ustom niezbędnych składników potrzebnych do odbudowy struktury skóry, która uległa zniszczeniu w wyniku niskiej temperatury. Maseczka w wykonaniu jest bardzo prosta. Wystarczy samo awokado. Rozgnieć je widelcem lub użyj do tego blendera. W rezultacie powinnaś uzyskać coś w rodzaju papki. Możesz dodać niewielką ilość limonki, żeby awokado nie czerniało – ale nie wolno przesadzić, ponieważ kwas wysusza. Jeśli kolor jaki przyjmuje awokado z upływem czasu nie jest dla ciebie problemem, to odstaw limonkę. Taką maseczkę należy nałożyć grubą warstwą na wargi i na skórę poza nią. Chcemy żeby usta stały się pełniejsze – to taki domowy botoks. Zostawiamy do wchłonięcia na 15 do 30 minut i spłukujemy. Następnie nakładamy obfitą warstwę hydro kremu.

usta zimą

Usta zimą: pić dużo wody?

Przede wszystkim nawilżenie zaczyna się od wewnątrz, dlatego istotne jest abyś każdego dnia dostarczała odpowiednią ilość wody do swojego organizmu. Nawodnienie to podstawa. Usta są wtedy grubsze, mają mniej zmarszczek, są miękkie w dotyku i wyglądają zdrowo. Dzienna dawka to 2 litry. Najlepsza wchłanialność wody jest z samego rana – w momencie kiedy się budzisz, dlatego zawsze miej przy łóżku szklankę z wodą. Sama zobaczysz, że od razu doda ci energii i nawilży przesuszony podczas nocy organizm.

Unikaj słonych pokarmów

Sól nie tylko wysusza, ale również niszczy naskórek i zostawia biały osad. Jest dla ciała bardzo szkodliwa, dlatego postaraj się ograniczyć ją do minimum w okresie zimowym, a przede wszystkim nie jedz nic słonego przebywając na zewnątrz kiedy panuje minusowa temperatura. Twoje usta momentalnie zaczną pękać, staną się szorstkie i może dojść do uczucia pieczenia.

Nie zagryzaj ust

Czasem może to być nasz tik, a czasem zaczynamy to robić nieświadomie w momencie kiedy wyczuwamy, że na naszych ustach jakaś część skóry odstaje (jest wysuszona i martwa). Zdarza się, że chcemy ją urwać, wykorzystując do tego zęby czy palce. Nie rób tego, ponieważ nie tylko zranisz swoje wargi, ale również sprawisz, że staną się nieatrakcyjne i pokaleczone. Żeby tego uniknąć od razu nasmaruj usta ochronna pomadką, a gdy będziesz w domu, wykonaj peeling i problem zniknie.

Autor: Agata Litwin

Komentarze