pokruszony cień do powiek

Wystarczy chwila nieuwagi, roztargnienie i ulubiony produkt przegrywa z grawitacją. I tak puder prasowany czy cień do powiek rozpadają się w drobny mak. Ale spokojnie! Łatwo możesz „zreanimować” zniszczony kosmetyk.

 

Każda z nas ma w swojej kosmetyczce ulubiony kosmetyk do makijażu. Czasem jego wartość sentymentalna znacznie przewyższa cenę sklepową, albo jeśli akurat nie możesz sobie pozwolić na nieprzewidziany wydatek, spróbuj samodzielnie uratować zniszczoną szminkę, róż czy lakier do paznokci.

 

Szminka

Zamiast jednej, ulubionej, czerwonej pomadki masz 2 lub, co gorsza, kilka jej kawałków, nie śpiesz się z wyrzuceniem ich do kosza. Możesz ją łatwo naprawić. Potrzebujesz tylko: plastikowej folii i sprzętów kuchennych – mikrofalówki oraz zamrażalnika. Kawałki kosmetyku wkładasz do małej miski (włącznie z resztkami szminki z opakowania) i podgrzewasz w mikrofali kilkanaście sekund (aż masa będzie płynna). Ze sztywnej, plastikowej folii (np. oprawka na dokumenty) zrób rulonik i włóż go do sztyftu po szmince, następnie wlej za pomocą lejka płynną pomadkę do rulonika. Teraz odstaw kosmetyk do zamrażalnika na pół godziny (koniecznie w pozycji pionowej), aby masa dobrze zastygła. Po tym czasie możesz już usunąć delikatnie folię. Szminka jak nowa!

 

Zniszczony kosmetyk: cień lub róż

Niestety cienie, pudry prasowane czy róże łatwo się kruszą. I z równą łatwością wypadają z rąk. Bez najmniejszego problemu przywrócisz mu stałą formę – wystarczy do proszku z cienia dodać kilka kropli np. spirytusu salicylowego (do kupienia w aptece), tak aby uzyskać „papkę”. Następnie przełóż ją do starego opakowania i wygładź górną powierzchnię (np. plastikową szpatułką). „Zreanimowany” kosmetyk pozostaw najlepiej na całą dobę, aż alkohol wyparuje, a cień z powrotem będzie w jednym kawałku.

 

Nie lubisz marnować kosmetyków, a nie trafiłaś z kolorem różu do policzków? Lub zostały Ci resztki różu i prasowanego rozświetlacza? Możesz połączyć je w jeden produkt, analogicznym sposobem jak wyżej, tylko koniecznie dobrze je rozdrobnij i wymiesza przed włożeniem z powrotem do starego opakowania. Voila! Twój spersonalizowany róż gotowy do użycia.

kosmetyki do makijażu

Lakier

Wyschnięty lub gęstniejący lakier uratujesz gorącą wodą. Wystarczy dobrze zakręconą butelkę lakieru włożyć do miski z gorącą wodą i potrzymać nie więcej niż minutę.

Kosmetyk zapewne ponownie wyschnie (i to w dość krótkim czasie), ale możesz powtórzyć proces jeszcze raz.

Uwaga! Trzeba uważać, żeby szklana butelka nie pękła pod wpływem wysokiej temperatury (co może się zdarzyć).

 

 

Kosmetyki kolorowe mają dwie wady: pomimo dużej ilości zawsze będziesz miała ich za mało i na dodatek łatwo je popsuć. O ile pierwszy problem jest raczej nie do przejścia, z drugim już jesteś sobie w stanie poradzić.

Komentarze