Co tworzy kobiecość?

Kobiecość nie jedno ma imię.

Matki, feministki, bizneswoman, zapracowane sprzedawczynie, celebrytki, sportsmenki, felietonistki, aktorki, matki, pracownice, żony, córki, przyjaciółki, szefowe… To my – kobiety.

Każda z nas jest inna, ma inną osobowość, życiowe priorytety, inny sposób patrzenia na świat. Inaczej wychowuje swoje dzieci, ma inne przekonania dotyczące rodziny i związku. Inaczej się ubiera, maluje.

Kładziemy nacisk na różne wydarzenia z życia i to, co dla jednej z nas będzie chwilową niedogodnością, dla innej może być życiowym dramatem.

Wynika to z tylu różnych spraw, okoliczności, których doświadczamy. Ma na nas wpływ nasza rodzina, przyjaciele, czytane i oglądane treści.

Jesteśmy kobietami i jednocześnie jesteśmy tak różne!

Czy łączy nas tylko płeć?

Czasami zastanawiam się nad odpowiedzią na to pytanie. Z jednej strony słyszy się o kobiecej solidarności, wsparciu, które kobiety sobie dają, z drugiej strony… nie zawsze jest to prawda.

Jesteśmy kobietami. I jednocześnie jesteśmy tak różne!

 

Co tworzy kobiecość?

 

Czy istnieje uniwersalna „kobiecość”?

I co mogłoby się na nią składać?

Empatia, umiejętność słuchania innych, chęć niesienia pomocy i wsparcia, dobre serce, przedsiębiorczość, wewnętrzna siła, determinacja? A może intuicja albo seksapil?

Nie wiem. Naprawdę!

Dlatego uroczyście otwieram dyskusję.

Odpowiedzmy wspólnie na pytanie:

Co to jest kobiecość?

Czy taką jedną definicję uda nam się stworzyć?

Kochane Kobiety! Piszemy komentarze!

Na stronach Kobietoteki stworzymy własną, wyjątkową i niepowtarzalną definicję kobiecości!

 

Komentarze