tajemniczość

To co nieznane jest najbardziej intrygujące. Ludzie od wieków chcą poznawać tajemnice i rozwiązywać zagadki. Powstało już wiele książek i programów telewizyjnych mających na celu wyjaśnienie, czy zbadanie niewyjaśnionych zdarzeń. Również samo zagadnienie tajemniczości było przedmiotem badań psychologów i socjologów. Taka zakorzeniona ludzka ciekawość i chęć odkrywania faktów odzwierciedla się w życiu codziennym, a już na pewno w damsko-męskim świecie.

Nie zdobywaj, lecz daj się zdobyć!

Na początku przedstawię Wam kilka faktów, które pomogą zrozumieć pewne mechanizmy zachodzące na płaszczyźnie damsko-męskiej, a związane są z tajemniczością. Przede wszystkim należy pamiętać, że mężczyźni są zdobywcami. Ta wiedza jest jedną z podstawowych zasad rządzących w damsko-męskim świecie. Jeśli, więc chcesz zbudować długotrwały związek musisz trzymać się tej zasady! Nie powinnaś proponować spotkania jako pierwsza. Jeżeli mężczyzna chce się z Tobą spotkać, na pewno sam znajdzie sposób by osiągnąć swój cel. Nie powinnaś ułatwiać mu tego zadania, ponieważ cel dla mężczyzny, który zbyt łatwo można osiągnąć, traci na atrakcyjności.

Tajemniczość niczym afrodyzjak

Świadomość tego, że mężczyźni są zdobywcami jest istotna, ponieważ buduje pewną aurę tajemniczości, a tajemniczość jest tym co bardzo pociąga mężczyzn. Jako zdobywcy lubią „odkrywać” kobietę powoli. Nie można więc odkryć wszystkich kart od razu. Czasem wystarczy się tylko uśmiechnąć zamiast odpowiadać na pytanie, aby jeszcze bardziej zaintrygować rozmówcę. Dotyczy to również dzwonienia, czy pisania wiadomości tekstowych. Jeżeli zaczęłaś się z kimś spotykać, a znajomość dopiero rozkwita, nie powinnaś pierwsza wychodzić z inicjatywą. Brak kontaktu z Twojej strony zainteresuje mężczyznę o wiele bardziej. Będzie Cię uważał za osobę godną uwagi, zajętą, która ma własne sprawy i nie czeka tylko na niego. Spowoduje to, że coraz bardziej będzie chciał Ciebie odkrywać. Będzie ciekawy Twoich pasji, zainteresowań, pracy.

Mniej znaczy więcej

Tajemniczość powinna również objawiać się w stroju. Na randki nie warto zbyt skąpo się ubierać. Jeśli lubisz sukienki i szpilki to świetnie (sama je uwielbiam!), ale zwróć uwagę by ubranie nie było zbyt wyzywające. Wielkość dekoltu oraz długość sukienki powinna być odpowiednio przyzwoita. Wbrew pozorom mężczyźni wcale nie są zachwyceni, gdy kobieta jest wyzywająco ubrana. Poważny, dojrzały i odpowiedzialny mężczyzna, szukający drugiej połówki, chce by jego kobieta wyglądała pięknie, ale nie wulgarnie. Skromność ubioru rozbudza wyobraźnie mężczyzny, pobudza zmysły. Mężczyźni są wzrokowcami, więc nie trudno będzie zwrócić na siebie ich uwagę prowokującym ubiorem. Jednak takie zainteresowanie jest powierzchowne i zazwyczaj opiera się tylko na płaszczyźnie fizycznej. A chyba każda z nas chce nie tylko podobać się fizycznie, ale też fascynować.

pixabay.com

Jakie to daje korzyści?

Przede wszystkim znajdziesz prawdziwego mężczyznę, który będzie chciał z Tobą zbudować coś poważnego. Gdy już pojawi się wartościowy mężczyzna w Twoim życiu możesz być pewna, że odpowiednio o Ciebie zadba. Będzie bowiem traktował Cię z należytym szacunkiem i atencją. Każda z nas lubi być obiektem zainteresowania, być trochę rozpieszczona, czuć się ważna i kobieca. Właśnie dając się zdobywać możemy to osiągnąć!

Komentarze

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTabata – przyśpiesz spalanie tkanki tłuszczowej w 4 minuty
Następny artykułKomplementy – pożądane czy niechciane?
Dominika Romanowska
Z wykształcenia socjolog ze specjalizacją socjologii zarządzania i rozwoju lokalnego. Ukończyła również studia podyplomowe z prawa pracy. Jako obserwator życia społecznego wnikliwie i z zainteresowaniem analizuje relacje jakie istnieją między ludźmi, a jako kobieta szczególną uwagę zwraca na te damsko-męskie. Ma wielki apetyt na życie i każdą chwilę stara się w pełni wykorzystać, a w chwilach odpoczynku chętnie zagłębia się w interesującą lekturę.