Skóra po opalaniu

Słońce, plaża sprzyja beztroskiej zabawie, jednak w wielu przypadkach kontakt z promieniami lata kończy się mniej przyjemnie. Można temu zaradzić, jeśli będziesz prawidłowo pielęgnować swoją skórę, aby na dłużej cieszyć się złocistym kolorem, a nie cierpieć z powodu poparzenia. A co zrobić, jeśli jednak fakt stanie się faktem i zaczniesz gubić naskórek? Jest na to kilka sposobów

Gdy swędzi i piecze najczęściej twoja skóra jest już bardzo przesuszona. Nie pozostaje wtedy nic innego, jak poddać ją intensywnemu nawilżaniu, pozbawić wolnych rodników oraz złagodzić zaczerwienienia. Poznaj zatem 4 sposoby na regenerację pooparzeniową.

Koniecznie oczyszczaj

Gdy przebywałaś na plaży, zapewne miałaś kontakt z piaskiem i chlorem. Koniecznie więc obmyj brudne miejsca, aby usunąć wszelki ślad pobytu w morzy czy basenie. Możesz to zrobić zimną wodą, wtedy złagodzisz pieczenie po kontakcie ze słońcem.

Potem nawilżaj

Jak już wspomniałam, skóra po ekstremalnym zetknięciu się z promieniami słonecznymi uległa przesuszeniu i łuszczy się. Trzeba teraz odpowiednio ją pielęgnować. Użyj zatem dedykowanych produktów bogatych w witaminę E, B5 oraz beta-karotenem mających działanie regenerujące.

Kremy po opalaniu powinny też mieć w składzie witaminę C, koenzym Q10 oraz polifenole. Trzeba przecież pozbyć się wolnych rodników odpowiedzialnych za proces starzenia się skóry i przywrócić jej elastyczność. W produktach przez ciebie kupionych nie powinno również zabraknąć masła kakaowego, wyciągu z oliwy z oliwek czy orzecha włoskiego. Są to swego rodzaju utrwalacze opalenizny. Sprawdź również, czy w kremie, który stosujesz jednym ze składników jest kwas hialuronowy.

Zneutralizuj wolne rodniki

Musisz pamiętać, iż powyżej wymienione witaminy należy zażywać też w tabletkach, co dodatkowo wzmocni ich działanie. Konieczna też jest zmiana diety. Zadbaj, aby w codziennym letnim jadłospisie występowały: marchew, pomidory, brokuł, szpinak oraz morela.

skóra po opalaniu

Utrwal kolor opalenizny

Możesz to zrobić poprzez nieustanne nawilżanie jeszcze przez wiele tygodni po urlopie. Używaj kosmetyków ze wspomnianymi już beta-karotenem oraz masłem kakaowym w składzie, gdyż są to naturalne barwniki.

Jeśli więc zastosujesz te wszystkie sprawdzone triki, jeszcze długo po wakacjach będziesz mogła chwalić się koleżankom swoją złocistą skórą.

autor: Sylwia Cegieła

www.sylwiacegiela.pl – jej pasją są ludzie i rozmowy z nimi. Interesuje się muzyką, filmem, sztuką, sportem, modą i urodą, czyli kulturą powszechnie rozumianą. Lubi też śledzić bieżące wydarzenia, dlatego założyła swojego własnego bloga KULTURAlne rozmowy. Znajdziecie tam wiele ciekawych wywiadów. Współpracuje również z miesięcznikiem „Bielski Rynek”, e-magazynem „Woman’s Magazine.

 

Komentarze