pielęgnacja skóry

Każda z nas zdaje sobie sprawę, że aby wszelkie zabiegi pielęgnacyjne odniosły pozytywne rezultaty, należy również zadbać o nasz organizm. Skóra reaguje dość żywo na to, co dzieje się wewnątrz. Jako organ o mocno rozwiniętej powierzchni czynnej (około 2 metrów kwadratowych), niczym ekran potrafi „pokazać” ogólny stan zdrowia właściciela

W środowisku, w jakim przebywa na co dzień nasza skóra, przestają wystarczać zabiegi pielęgnacyjne wykonywane na jej powierzchni. W organizmie, któremu brak podstawowych substancji odżywczych, witamin, minerałów i podstawowych białek, nie jest możliwe utrzymanie pięknej, zdrowej cery. Dlatego tak ważne jest działanie kompleksowe. Od zewnątrz oraz od wewnątrz.

Piękna skóra dzięki sile aloesu!

Działając w branży Wellness już 5 rok, zauważyłam wspaniałe rezultaty na każdym z rodzaju skóry po użyciu produktów zawierających Aloe Vera. Siła oddziaływania aloesu na skórę tkwi nie tylko w ilości składników biologicznie czynnych takich jak aminokwasy, związki mineralne czy enzymy, ale na synergicznym działaniu tych wszystkich składników. Ten niesamowity dodatek, używany już przez Kleopatrę, pomógł wielu osobom w uporaniu się z uporczywymi problemami. Aloes posiada miedzy innymi właściwości przeciwzapalne (ważne przy skórze trądzikowej), nawilżające (cenne dla skóry przesuszonej) oraz odbudowujące naskórek (istotne dla cery wymagającej regeneracji).

pixabay.com

Chcąc wykorzystać wszystkie właściwości aloesu od wewnątrz, warto sięgnąć po miąższ aloesowy. Oprócz efektów związanych ze zwiększeniem odporności oraz uregulowaniem trawienia, miąższ aloesowy wchłaniany przez przewód pokarmowy do krwioobiegu przynosi efekty również skórze.

Aloes odmładza, nawilża, regeneruje

Aloes ma moc: odmładza, nawilża, dotlenia i regeneruje skórę oraz tkankę podskórną. Usprawnia metabolizm komórkowy, sprzyja prawidłowym i odpowiednio częstym podziałom regeneracyjnym komórek. Wspomaga tkanki w usuwaniu toksyn, odgrywa ważną rolę w odtruwaniu organizmu, wspiera autooczyszczanie komórek.

Jak zadbać, aby skóra nie świeciła się, była nawilżona i w końcu wyglądała zdrowo?

Odpowiedź na to pytanie dotyczy jednocześnie skóry suchej jak i tłustej. Dzięki znanym adaptogennym właściwościom aloesu działanie produktów z aloesem będzie zawsze dopasowane do indywidualnych potrzeb cery i jej właściwości. Skóra „weźmie” tylko to, czego będzie potrzebowała. Kluczem do pięknej i zawsze młodej cery jest jej odpowiednia pielęgnacja – oczyszczenie. Dobrze oczyszczona skóra to nie tylko uwolnienie się od kłopotów z trądzikiem, zaskórnikami czy nadmiarem łoju skórnego. Aloes usprawnia system samooczyszczania i regeneracji skóry.

Czym wykonujemy demakijaż?

Każda z nas niech odpowie na to pytanie w zaciszu swojego pokoju, salonu lub wszędzie tam, gdzie właśnie czytasz artykuł. Najodpowiedniejszy preparat to ten, który jednocześnie zmyje powłokę malarską i wypielęgnuje skórę. Produkty z aloesu zawierają przede wszystkim czysty, naturalnie stabilizowany miąższ aloesowy, skojarzony z innymi darami natury: kwasem hialuronowym, hydrolizowaną elastyną, kolagenem i ekstraktami roślinnymi.

Podstawą pielęgnacji jest właściwe oczyszczenie skóry

Zadajmy sobie teraz pytanie: czym się myjemy? Niestety bardzo często jest to „przypadek”, moda lub „tradycja”. Czy czytamy etykiety? Hm… Pewnie nie…

Warto pomyśleć o zakwaszeniu skóry. Możemy to zrobić używając preparatu z aloesem. Po zastosowaniu go najlepiej jest zaobserwować rumień. Dziwisz się? Ja byłam zdziwiona, że nie widziałam go przy pierwszych zastosowaniach. Dlaczego? Składnik preparatu działa jak siłownia dla naczyń krwionośnych, które pulsują – ćwiczą. Zdrowym efektem jest również odczucie ciepła. Osoby o bardzo tłustej skórze, o nie zdrowym kolorycie, o niskim ciśnieniu nie odczują nic. To nie jest powód do radości, ponieważ świadczy to o leniwej skórze, nie współpracującej z naczyniami krwionośnymi. Trzeba nad taką skórą długo pracować, „rozruszać”, żeby zaczęła być „fit”!

Katarzyna Mazurek

Kolejnym ważnym krokiem jest nawilżenie

Skóra mieszana tak samo jak sucha potrzebuje tego kroku. Musimy zdać sobie sprawę, że skóra jest ostatnim ogniwem gdzie trafiają wszystkie składniki jakie pochłaniamy: suplementy, leki, woda itd.

Osoby, które mają problem z cerą suchą, złuszczającą się o kolorze ziemistym polecam peeling raz w tygodniu. Ze względu na to, że zbliża się jesień -idealny czas dla spa dla skóry (temperatura miedzy 15-20 stopni Celsjusza), kolejna taka okazja jest wiosną. Taki zabieg możemy wykonywać dwa razy w tygodniu.

Miąższ aloesowy zapewnia głębokie nawilżenie skóry. Odpowiednia zawartość wody jest najważniejszym czynnikiem determinującym stan zdrowia skóry- niezależnie czy jest ona sucha czy tłusta. W trakcie badań w North Texas Research Laboratories zaobserwowano, że miąższ aloesowy przenika przez skórę 4 razy szybciej niż woda, dostarczając składników odżywczych skórze właściwej oraz podskórnej tkance łącznej. Poprawiał mikrokrążenie krwi a jednoczenie działał ściągająco (taki efekt powodują wielocukry zawarte w aloesie, które wiążą wodę). Efekt ściągający jest korzystny w przypadku cery tłustej natomiast w przypadku cery suchej niezbędne jest natłuszczenie.

Oto kilka przykładów dotyczących skóry:

Czysty miąższ aloesowy wykazuje znakomite właściwości oczyszczające skórę, głównie dzięki zawartości saponin i i naturalnych enzymów proteolitycznych.
Zapewnia skórze naturalny dla niej, ochronny- lekko kwaśny odczyn. Działa osłaniająco i regenerująco na własny system tłuszczowo- lipidowy skóry.
W sposób naturalny nawilża skórę a jednocześnie stymuluje jej własny system nawadniający.
Jest bezpieczny w użyciu- w przeciwieństwie do niektórych stosowanych w kosmetyce i dermatologii syntetyków.
Usprawnia mikrokrążenie podskórne, dzięki czemu tkanki są lepiej dotlenione i odżywione (odżywia w sposób kompleksowy dostarczając witamin, makro- i mikroelementów oraz aminokwasów).

Co bardzo istotne – aloes nie wykazuje niepożądanych działań ubocznych.

 

Katarzyna Mazurek

Autor: Katarzyna Mazurek

Już 5 rok używam produktów firmy Forever Living Products. Od ponad dwóch lat jestem szczęśliwą mamą. Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Forever mogłam pracować/ zarabiać nie wychodząc z domu. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że dzięki tej firmie stałam się prawdziwą kobietą, dbającą o najbliższych i siebie.

Fanpage: Biznes, styl życia i pasja Katarzyny Mazurek

Komentarze