pixabay.com

Często masz wrażenie, że jesteś dziewczyną z polecenia? Twoi znajomi czy rodzina co chwilę proponują ci kandydata na męża, a ty najzwyczajniej w świecie nie jesteś na to gotowa? Po prostu lubisz być singielką i dobrze ci z tym? To znak, że póki co wybrałaś życie w pojedynkę. Ale pamiętaj masz prawo wyboru i to od ciebie zależy jaki status matrymonialny będziesz miała.

Lubisz być sama i niezależna. To dla ciebie komfortowa sytuacja, jeśli nie musisz na przykład konsultować różnych decyzji z drugą połówką? To jesteś urodzoną singielką z wyboru. Jeśli natomiast nie potrafisz być sama i po kolejnym związku od razu przychodzi następny to znak, że zdecydowanie potrzebujesz oparcia u drugiego człowieka. Dlaczego tak się dzieje?

Singielka z wyboru

Bycie singielką jest czymś nowoczesnym, fajnym i odróżniającym cię na tle innych ludzi będących w związku. Często singielkami są kobiety, które albo tego chcą, albo nie mają na to wpływu i po prostu muszą nimi być. Są różne przyczyny dlaczego tak się dzieje.

Często singielką z wyboru stają się kobiety, które przeszły jakieś traumatyczne przeżycie. Może to być na przykład porzucenie czy brak akceptacji przez kogoś na kim im bardzo zależało. Bardzo często rodzi to barierę, której efektem jest nieumiejętność bycia z drugą osobą. Wynika to z myśli, że nie chcemy znów zostać skrzywdzone i odtrącone.

Innym przykładem jest kariera. Chcemy osiągnąć sukces zawodowy i w pojedynkę łatwiej jest nam to uzyskać. Dopiero, gdy dojdziemy do odpowiedniego etapu w życiu, rodzi się myśl o zakładaniu rodziny. Wszystko zależy od naszego charakteru, od nas samych.

Bycie singielką może być też wynikiem naszych poglądów na temat mężczyzn.

Każda kobieta jest inna i ma prawo wyboru nie tylko swoich poglądów, ale też tego, co chce robić w życiu i w jaki sposób. Jesteśmy paniami własnego losu i to my decydujemy o tym, czy idziemy przez życie same czy będzie nam towarzyszyć druga osoba.

pixabay.com

Bycie w związku

W tym przypadku jest na odwrót. Kobieta, nawet po trudnych przejściach, na przykład po odrzuceniu czy rozstaniu, nie potrafi żyć samotnie i potrzebuje partnera. Wynika to często z nieumiejętności życia w pojedynkę. Może to wynikać z traumatycznych przeżyć w rodzinie – patologie, brak akceptacji i zrozumienia. Inny przykład – bycie w związku jest dla kobiet ich sposobem na życie. Według nich łatwiej jest osiągnąć sukces zawodowy, gdy ma się oparcie w drugiej osobie. Daje to komfort psychiczny, a także możliwość przezwyciężania swoich słabości w trudnych momentach w życiu. Będąc w związku można się na przykład poradzić, czy najzwyczajniej w świecie pożalić mówiąc o swoich porażkach i problemach. Łatwiej jest nam iść przez życie z druga osobą. Bycie w związku to też miłość od pierwszego wejrzenia, która nam się przytrafiła i za nic w świecie nie chcemy jej utracić. To coś pięknego co sprawia, że każdego dnia budzimy się radośniejsze i pełne życia. To coś, dzięki czemu układa nam się zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Dylemat: być singielką czy być w związku?

Wszystko tak naprawdę zależy od ciebie. Oba statusy mają swoje wady i zalety. Jeśli bardzo chcesz być z kimś, ale masz barierę, to zacznij od zmiany myślenia. Jeśli twoje koleżanki są singielkami i jest im z tym dobrze, pamiętaj, że nie musisz się podporządkowywać. Nadal możesz być szczęśliwa w swoim związku i wcale nie musisz odczuwać, że nie przynależysz do nich bo masz partnera, a one są same.

Autor: Agata Litwin

Komentarze