pixabay.com

Seks z nowym partnerem to niezwykle ważna sprawa. Drżenie ciała, taniec zmysłów, pożądanie… Poczucie bycia dla niego ważną, podniecającą kobietą!

Planujesz menu na intymną kolację, bieliznę na ten pierwszy raz… Starasz się myśleć o wszystkim, żeby randka wypadła wspaniale. W końcu masz prawo doświadczać przyjemności. Ale czy ogarnięta falą zmysłów pomyślałaś o wszystkim? To ma być ten pierwszy raz z nowym partnerem. Pamiętaj, że ma być przyjemny i bezpieczny!

Seks z nowym partnerem. Trzymaj się tych kilku zasad, żeby był bezpieczny

Zadbaj o to, żeby seks był higieniczny seks. Warto zwrócić uwagę, czy druga osoba jest zdrowa. Choć jesteś kobietą, miej przy sobie prezerwatywę. Nie, nie świadczy to o twojej rozwiązłości tylko przezorności i dbaniu o swoje zdrowie. Czasem partner nie ma przy sobie tego niezbędnego „gadżetu” a chwila nieuwagi i wygranej zmysłów nad rozsądkiem może skutkować niechcianą ciążą albo chorobą weneryczną.

Seks oralny również nie jest bezpieczny bez zabezpieczenia

To ważny, choć mało popularny temat. A tymczasem również należy zadbać o odpowiednią ochronę i zakupić lateksową chusteczkę, dostępna w Internecie.

Jeśli seks ma być udany i bezpieczny, a uprawiamy go z osobą, o której zdrowiu niewiele wiemy – naprawdę warto zadać o siebie i o swoje zdrowie.

Pomyśl o antykoncepcji

pixabay.com

Prezerwatywy to chyba najszybciej dostępny produkt. Należy je kupić w aptece, wtedy mamy pewność, że nie są uszkodzone. Istotna, jest również marka.

Błona dopochwowa, stosowana jako środek antykoncepcyjny w XX wieku, powoli wraca do łask! Aby skorzystać z tej formy zabezpieczenia musimy się najpierw przygotować, udać do lekarza, który dopbierze odpowiedni jej rozmiar i nauczy zakładać.

Metody naturalne – lepiej zdecydować się na nie dopiero wtedy, kiedy mamy pewność, że nasz partner nie ma różnego rodzaju chorób na tle płciowym. Należy jednak pamiętać, że wyliczanie dni płodnych nie nadaje się dla kobiet, które mają nieregularne miesiączki.

Choroby przenoszone drogą płciową

Choroby weneryczne są przenoszone drogą płciową. Zazwyczaj dotyczą osób, które często zmieniają partnerów seksualnych i nie używają zabezpieczeń. Statystyki są bardziej przygnębiające. Z roku na rok coraz więcej osób chorować. Do najpoważniejszych przypadków zalicza się:

1. Kiłę

2. Wrzody weneryczne

3. Chlamidiozę

4. Białaczkę z komórek T

5. AIDS

6. Wszawicę łonową

Choroby tego typu nie zawsze są wyleczalne. Najbardziej niebezpieczny jest wirus HIV . Schorzenie prowadzące do całkowitego zniszczenia organizmu. Można się nim zarazić poprzez stosunek z osobą chorą. Mimo wielu testów wciąż brakuje na nie lekarstwa. Wirus może osiągać różne formy, a leczenie, które pomaga, funkcjonować w społeczeństwie jest bardzo kosztowne. Można temu zabiegać przestrzegając zasad higieny, oraz zabezpieczeniu za pomocą prezerwatywy.

Groźna jest również grzybica pochwy. Powoduje stany zapalne trwające latami, bardzo trudne do wyleczenia. Wywołuje świąd i pieczenie.

Kiedy zauważymy u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy koniecznie należy udać się do lekarza.

Kiedy zależy nam na czymś, zabiegamy o to, i staramy się tak zaplanować życiową sytuację, żeby osiągnąć sukces. Na przykład wakacyjny wyjazd.

Planując seks również musimy się do niego przygotować!

I choć opisane porady i wskazówki mogą wydawać się mało romatyczne i zupełnie pozbawione elementu podniecenia, to jednak chcąc przeżywać rozkosz warto zaplanować bezpieczństwo dla zdrowia.

A potem można oddać się szaleństwu zmysłów i pożądania!

Małgorzata Jaszewska

Małgorzata Jaszewska

Z zamiłowania jestem studentką etyki. Moje zainteresowania obejmują psychologię, grafikę komputerową oraz szeroko pojętą tematykę kobiecości. W wolnych chwilach czytam literaturę piękną, uczę się języka hebrajskiego i włoskiego, podróżuję oraz piszę wiersze i rysuję węglem. Miłośniczka lodów waniliowych i sztuki.

Komentarze