pixabay.com

Długie, gęste, podkręcone. Każda z nas pragnie uzyskać właśnie taki efekt. Obecnie mamy tak wiele możliwości, że nie jest to wcale takie trudne zadanie. Nieziemskie rzęsy można mieć właściwie „od tak”!

Odżywki

Pierwszy krok do odbudowania rzęs to stosowanie odżywek. W drogeriach znajduje się wiele dobrych preparatów, które już po kilku zastosowaniach sprawiają, że rzęsy rosną dłuższe i gęstsze. Odżywki najczęściej stosujemy na noc. Są łatwe w aplikacji, nie podrażniają oczu i mamy wybór z pośród droższych i tańszych preparatów, które także są skuteczne.

Zalotka

Kiedy rzęsy są już odbudowane, możemy do naszego makijażu oczu dołączyć narzędzie jakim jest zalotka. Jej moc jest ogromna! Kiedy zaczniecie już używać raz, zostanie z wami na zawsze. Nie wiedzieć czemu, wiele kobiet nadal się jej boi. To dziwne zjawisko, skoro potrafimy bez problemu założyć soczewki, co wymaga zdecydowanie większej odwagi niż przyłożenie do rzęs zalotki.

Tusz

Wybór tuszu do rzęs nie jest taki oczywisty. Ma się nie rozmazywać, nie kruszyć i sprawić, zęby rzęsy były długie, gęste i podkręcone. Tusz to kosmetyk, który nawet jeśli sprawdził się na koleżance, tobie może nie odpowiadać chociażby ze względu na kształt szczoteczki lub wrażliwe oczy. Najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie kilku i znalezienie swoich ulubieńców.

pixabay.com

Kępki lub wizyta w salonie

Czasy się zmieniają, kępki stały się normalnym elementem makijażu. Nie musisz przygotowywać się na większe wyjście żeby je założyć. Jeżeli wymienione wcześniej rozwiązania cię nie satysfakcjonują, uzupełniaj nimi swoje naturalne rzęsy.

Równie powszechne stało się przedłużanie rzęs w salonach kosmetycznych. Pamiętajcie tylko, aby poczytać o opiniach salonów i zapoznaniu się z osobami, które wykonują przedłużanie rzęs. Wizyta u niewykwalifikowanej kosmetyczki może skończyć się dla waszych rzęs bardzo źle…

Jak widzicie, sposobów na długie, gęste rzęsy jest mnóstwo. Może macie jakieś sprawdzone domowe sposoby na wzmocnienie rzęs? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Kinga Koziorowska

Kinga Koziorowska

Kinga Koziorowska–z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania wizażystka. Uwielbia spotkania z przyjaciółmi i poznawanie nowych ludzi. Chętnie podejmuje wyzwania i nie wyobraża sobie życia bez mocnej kawy.

Komentarze