oczyszczanie twarzy
RyanMcGuire

Każda z nas marzy o idealnej cerze, która każdego dnia wygląda promiennie i świeżo. Wystarczy tylko kilka trików na oczyszczanie twarzy, a już po kilku dniach zauważysz efekty, dzięki którym będziesz się budzić radośniejsza.

Najważniejsza w całym procesie oczyszczania twarzy jest konsekwencja. Oznacza to, że nie możemy zrobić sobie dnia przerwy. To trochę jak ze zmianą nawyku żywieniowego. Jak już zaczęliśmy to trzeba wziąć się w garść i działać.

Dowiedz się jaki masz rodzaj cery

Bez tego nic nie zrobimy. Musisz wiedzieć jaka jest twoja skóra. Czy masz skłonności do przesuszania? Czy może wytwarzasz nadmiar sebum, przez co staje się ona tłusta? Możesz też mieć skłonności zarówno do przesuszenia jak i przetłuszczenia (skóra mieszana). Bądź może być ona naczynkowa i bardzo wrażliwa. W określeniu rodzaju cery z pewnością pomoże ci konsultacja z lekarzem dermatologiem lub z dobrą kosmetyczką. Wiesz jaką masz cerę? Świetnie! Możemy przejść do dalszej części.

Zadbaj o dobre kosmetyki

To podstawa! Jeśli nie jesteś czegoś pewna zajrzyj do Internetu i poczytaj możliwie jak najwięcej informacji na temat poszczególnych marek. Dobra reklama nie zawsze idzie w prze z jakością. Tak samo jest z cenami. Droższe nie koniecznie oznacza lepsze. Tu skuteczna okazać może się tez poczta pantoflowa. Pytaj przyjaciółek co one stosują, co stosowały i jakie jest ich zdanie. Pamiętaj, że każda cera zachowuje się inaczej, więc jak już na coś się zdecydujesz zacznij testować.

photo: photolia.com

Oczyszczanie twarzy krok po kroku

  1. Przemyj twarz płynem micelarnym

Namocz wacik sprawdzonym płynem micelarnym i dokładnie oczyść skórę z nocnych zanieczyszczeń. Czynność powtarzaj do momentu aż kolejny wacik po przemyciu twarzy nie będzie zawierał zabrudzeń. Wtedy mamy pewność, że skóra jest dokładnie oczyszczona.

  1. Nałóż żel oczyszczający

Po oczyszczeniu twarzy płynem micelarnym jest ona zwilżona i właśnie na taką skórę nakładamy kolejny kosmetyk. Łatwiej będzie się on rozprowadzał po powierzchni twojej twarzy. Delikatnie masuj wykonując przy tym okrężne ruchy. Pobudzisz dzięki temu krążenie i twoja skóra będzie bardziej napięta i elastyczna. Czynność te wykonuj przez około 2 minuty. Następnie spłucz zimną wodą. Dlaczego zimną wodą? Ponieważ zwęża pory.

  1. Oczyszczająca pianka przeciw wypryskom

Zapobiegamy pojawieniu się nowych wyprysków i leczymy te, które już na naszych twarzach się pojawiły. Wykorzystaj do tego piankę oczyszczającą. Jeśli nie masz pianki, skuteczny okaże się również peeling oraz maseczka. Pamiętaj, że peeling nie może być gruboziarnisty, ponieważ nie chcemy podrażniać naszej skóry. Postępuj jak w przypadku żelu – masuj okrężnymi ruchami przez około 2 minuty. Spłucz twarz zimną wodą.

  1. Oczyszczanie twarzy: serum

Teraz możemy przystąpić do prawidłowego nawilżenia skóry. Pamiętaj że oczyszczając twarz, wysuszasz ją, ponieważ usuwasz nadmiar sebum ze skóry. Dlatego bardzo ważne jest jej odpowiednie nawilżenie. Na początek nałóż delikatnie odżywiające serum do twarzy. Mają one konsystencję wodnistą. Wklep delikatnie w cały naskórek. Poczekaj do całkowitego wchłonięcia.

  1. Głęboko nawilżający krem do twarzy

Teraz możesz nałożyć swój ulubiony krem do twarzy. Ważne jest by miał filtr, który ochroni twoją skórę przez szkodliwym promieniowaniem UV.

Pamiętaj o codziennie oczyszczać twarz, ponieważ każdego dnia jest ona narażona na szkodliwe substancję, które znajdują w powietrzu.

Autor: Agata Litwin

zdjęcie: pixabay.com/RyanMcGuire

Komentarze