kobiecość

Ile razy słyszę, od moich klientek i przyjaciółek: chciałabym się poczuć kobieco, zależy mi żeby wyglądać jak prawdziwa kobieta, pomóż mi. Czym jest ta kobiecość, dlaczego jest tak ważna i czy ubrania pomagają nam w jej podkreśleniu?

Każda z nas od najmłodszych lat czerpie wzory z otoczenia, przyglądamy się naszym mamom, babciom, siostrom, to one są często pierwszymi nauczycielkami stylu, sposobu bycia i życia. Dorastamy, zmieniamy się, mamy dostęp do gazet, telewizji i social mediów, które kreują naszą wizję kobiecości. Wszystko co nas otacza ma na nas wpływ, ale jak zrobić żeby to kim się stajemy było zgodne z nami?

Chcesz być kobieca? Wyraź siebie

Kobiecość jest inna na każdym etapie naszego życia, rozwijamy się, zmieniamy i inaczej wyrażamy siebie. Kiedy zastanawiam się nad tym czym dla mnie jest kobiecość, na myśl przychodzi mi  poczucie własnej wartości, inteligencja, elokwencja, sposób mówienia i poruszania się, poczucie stylu. Te wszystkie składniki i wiele innych, razem tworzą naszą kobiecość, którą możemy podkreślić strojem. To jakie ubrania wybierzemy, żeby ją podkreślić, musi współgrać z tym co jest w nas.

Znam kobiety, które pięknie wyglądają w sukience w kwiaty i balerinach , czy też w dopasowanej sukience i szpilkach, ale i takie które błyszczą w czarnym, świetnie skrojonym garniturze czy też czarnej ramonesce. Projektanci i sklepy dają nam cały wachlarz możliwości i tylko od nas zależy, po które kolory kobiecości sięgniemy.

kobieta piękny wygląd

Wyrafinowanie i poczucie smaku

Jestem przekonana, że jeśli świetnie czujesz się w obcisłej mini czy rurkach z lateksu to nie musisz z nich rezygnować. Z pewnością przeanalizowałaś swoją sylwetkę, znasz jej mocne strony, więc wiesz w czym wyglądasz dobrze, eksponujesz to co w sobie lubisz.

Jeśli jednak wychodzisz z założenia, że trzeba pokazać wszystko co w sobie lubisz, w pełnej okazałości, niezależnie od pory dnia i okazji, to nie idź tą drogą.

Dobrą zasadą jest zachowanie proporcji, odkrywamy się od pasa w górę lub odwrotnie. Zostaw innym coś dla ich wyobraźni. Kobiecość nie musi być dosłowna, czasem mniej znaczy więcej.  Pamiętaj, że każda pora dnia i nocy rządzi się swoimi prawami dotyczącymi ubioru, nie musisz znać całego dress code’u, ale warto dla samej siebie przyswoić kilka zasad.

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, jesteśmy oceniani. Taka wygląda rzeczywistość, możesz z tym walczyć lub zrozumieć to.

Pokaż jaką jesteś kobietą. Kobiecość jest wielowymiarowa, nie sprowadza się do noszenia sukienek i wysokich obcasów.

Bądź romantyczna, klasyczna, zbuntowana…jeśli lubisz mieszaj style, bądź sobą. Odkryj co w sobie lubisz i podkreśl to, ponieważ odkrywanie kobiecości może być piękną podróżą, w którą Cię serdecznie zapraszam.

  • Romantyczka. Kiedy słyszę to słowo wyobrażam sobie kobietę – motyla, delikatną, eteryczną, sensualną. Styl romantyczny kojarzy mi się z ulotnością chwili, czymś co nie do końca można dotknąć,  to min. miękkie tkaniny i kolory jak z obrazów Cezanne, zwiewne sukienki czy koronki.

  • Klasyczna elegancja nie musi być nudna. To my sprawiamy, że klasyka jest mało wyrazista, czasem bezkształtna i mdła. Dla mnie klasyka to zabawa z tym co ponadczasowe, pokazywanie tego w nowych odsłonach, to nonszalancja w noszeniu ubrań. Ten styl jest mi bardzo bliski i lubię wykorzystywać go w swoich stylizacjach.

 

  • Buntowniczka czyli styl rockowy. Skóra, wytarte jeansy, ciężkie buty, ale to z pewnością nie wszystko. Taki sposób ubierania się to styl dla kobiet, które lubią silne akcenty
    w ubraniach. Warto jednak zachować proporcje, łączyć delikatniejsze formy z mocnymi, jak np. T-shirt ze skórzaną kurtką, wytarte jeansy z obszernym swetrem a do tego np. czerwone szpilki. Sprzeczności lubią się przyciągać, również w modzie.

kobiecość

Drogie Panie, życzę z okazji naszego święta, abyście każdego dnia czuły, że jesteście wspaniałymi, wartościowymi i pięknymi ludźmi. Żyjemy w czasach, w których zewnętrzność ma niebagatelne znaczenie, ale bez odpowiedniego wyeksponowania wnętrza nic nie będzie naprawdę błyszczeć.

Autor: 

Paulina Grzechnik – doradca wizerunkowy oraz osobista stylistka. Moda to moja pasja. Uczę kobiety, jak poprzez odpowiedni dobór stroju wyeksponować to, co w nich najpiękniejsze.

Wspólnie ze mną odkryjesz swój indywidalny styl i podkreślisz swoją wyjątkowość.
W stylizacjach lubię łączyć klasykę
z nowoczesnością, a ubrania są dla mnie jedynie formą wydobycia z człowieka wewnętrznego piękna. Moim działaniom przyświeca słynne hasło, że „Moda przemija, a styl pozostaje”. Prowadzę warsztaty dla kobiet i jestem autorką min. projektu „Moda nie zna wieku”.

Komentarze