makijaż

Makijaż towarzyszy nam każdego dnia. To jedna z tych rzeczy, na które nigdy nie brak nam czasu, po prostu wpisał się w codzienną rutynę. Dzięki niemu możemy podkreślić swoją urodę i automatycznie możemy czuć się bardziej atrakcyjne. Niezwykle istotne jest by wykonywać makijaż w sposób odpowiedni. Jak to zrobić?

Powinnaś wiedzieć, że robienie makijażu nie może być wykonywane niestarannie i z niedbałością o wykorzystywane do tej czynności produkty. Wszystko jest bardzo ważne – zarówno kroki, czyli co nakładamy i w jakiej kolejności oraz kosmetyki, które do tego wykorzystujemy. Zadbaj o to, by były to kosmetyki najlepszej jakości, które odpowiednio dobrane są do twojej cery. To już połowa sukcesu. Dzięki temu twoja twarz będzie zadbana i nie będą tworzyć się na niej zaskórniaki. Jak więc poprawnie wykonać makijaż?

Krok 1. Oczyszczenie twarzy

Przed wykonaniem każdego makijażu niezwykle istotne jest oczyszczenie twarzy z resztek ze starego makijażu i zanieczyszczeń jakie pojawiły się na skórze po nocy lub w ciągu dnia. Dzięki temu reszta kosmetyków nie tylko będzie się lepiej aplikowała, ale również sprawi, że cera stanie się promienna, czysta i nawilżona. W momencie kiedy skóra nie zostanie odpowiednio umyta, grozi jej pojawienie się wyprysków, grudek podskórnych i wągrów. Do oczyszczenie wykorzystaj płyn micelarny lub specjalne oczyszczające żele.

 

Krok 2. Nawilżenie twarzy

Gdy twarz zostanie oczyszczona, to jest już przygotowana do nałożenia warstwy witaminowej, którą jest krem nawilżający lub serum. Jest to bardzo ważne. W momencie kiedy bezpośrednio po oczyszczeniu twarzy nałożony zostanie podkład lub inne środki wykorzystywane do makijażu, spowoduje to, że skóra nie dostanie odpowiedniej dziennej dawki nawilżenia i zacznie szybciej się starzeć. Będą powstawać delikatne zmarszczki, a sama twarz stanie się sucha.

 

Krok 3. Makijaż: Baza

Jak sama nazwa wskazuje, jest to coś, co jest podstawą naszego makijażu. Ciągle nie jest stosowana przez wiele kobiet, a to duży błąd. Dzięki bazie tworzona zostaje bariera ochronna pomiędzy kremem nawilżającym a podkładem. Nie będą się one przenikać, dzięki czemu twarz wchłaniać będzie tylko środek nawilżający. Dodatkowo baza tworzy gładką powłokę, która sprawia, że twarz staje się gładka i każdy podkład stanie się łatwy w aplikacji (równo się rozprowadzi). Wypróbuj, a sama się przekonasz jaki ten produkt jest genialny. Jeśli twoja cera jest trądzikowa, to dzięki bazie łatwiej będzie ci ukryć niechciane niedoskonałości.

 

Krok 4. Korektor

Po wchłonięciu się bazy możesz nałożyć korektor na miejsca zaczerwienione lub na krostki które chcesz ukryć. Nie jest to konieczne, zależy już od samej ciebie i od potrzeb twojej skóry.

Krok 5. Podkład

To podstawa makijażu. Istotne jest abyś dobrała odpowiedni kolor fluidu. Nie może być on ani za ciemny, ani za jasny. Jeśli ciągle nie możesz znaleźć odpowiedniego koloru i kupujesz złe odcienie, to nie wyrzucaj ich, tylko wymieszaj ze sobą (jaśniejszy podkład z ciemniejszym) i dzięki temu stworzysz odpowiedni odcień. Do nakładania podkładu używaj odpowiednich pędzli lub specjalnych gąbeczek.

 

Krok 6. Konturowanie

Po nałożeniu podkładu możesz przystąpić do procesu konturowania. Może być ono delikatne lub mocne.

Delikatne konturowanie – nałóż na policzki, brodę i skronie (kości policzkowe) odrobinę różu lub bronzera (to zależy już od tego jaką masz cerę). Ciemna karnacja lubi brązowe odcienie (bronzer), jasna karnacja lubi zimne odcienie (róż).

Mocne konturowanie – potrzebujesz do tego dwa odcienie produktów konturujących (konsystencją przypominają korektor). Jeden bardzo jasny (śniady kolor, odcienie żółtego), drugi bardzo ciemny (brąz). Kolor jasny nałóż w postaci kropek pod oczy, na nos, na środek czoła i brody oraz na oba boki żuchwy. Kolor ciemny nałóż na czoło przy samych włosach (skronie) – zrób ramę twarzy od ucha do ucha i przeciągnij przez kości policzkowe, czyli warstwa pomiędzy jasnym konturem. Na koniec nałóż na oba brzęki nosa symboliczna ilość brązowego konturu. Wszystko wklep lub rozsmaruj za pomocą gąbki lub odpowiednich pędzli. Kontur gotowy. By go utwardzić nałóż dużym pędzlem cienką warstwę transparentnego sypkiego pudru.

 

Krok 7. Malowanie oczu i ust

W momencie kiedy twarz jest już pomalowana. Możesz przystąpić do ostatniej fazy, czyli oczy i usta. Na usta nałóż konturówkę i szminkę albo błyszczyk, a na oczy cienie, eyeliner i tusz do rzęs. Makijaż gotowy.

Autor: Agata Litwin

Komentarze