Odnalezienie swojego stylu wymaga dużej samoświadomości, determinacji oraz czasu. W poszukiwaniu stylu najważniejsza jest świadomość tego, co się lubi, a czego nie, co nam się podoba a co odrzuca.

Odnalezienie własnego stylu wpływa pozytywnie na nasze postrzeganie własnej osoby, dodaje pewności siebie, zwiększa poczucie naszej wartości. Choć nie powinniśmy jej dopatrywać w ubraniach, ale w naszych indywidualnych cechach i unikalnej osobowości, to jednak nasz wygląd w dużej mierze wpływa na naszą samoocenę.

Jaki jest twój styl? Podpowie ci to wewnętrzny głos

Kiedy pokochamy siebie, zaczynamy bawić się stylem, podkreślamy naszą kobiecość i charakter, robimy zakupy, które nie są karą, a przyjemnością.

Dlatego ważne jest, by słuchać przede wszystkim swojego głosu, bez względu na panujące trendy i opinie innych ludzi.

Dobra organizacja szafy jest kluczem do sukcesu. Znajdźmy czas na przejrzenie ubrań i posortowanie ich według systemu, który nam będzie pasował, np. wybór zestawu na każdą okazję, bądź posegregowanie kolorami.

Zakupy tylko z listą, kupujemy tylko to, co jest potrzebne, czego nam brakuje a pasuje do innych rzeczy w szafie. Kierujmy się zasadą spójnej szafy to znaczy nie będzie panował w niej chaos i zawsze będziemy miały, co na siebie włożyć.

Pozwalajmy sobie na testowanie nowych fasonów, wzorów, kolorów. Dzięki temu poznajemy siebie i tym sposobem sprawdzamy, w czym dobrze się czujemy.

kobieta piękny wygląd

Bielizna również tworzy styl!

Nie zapominajmy o tej części garderoby, jaką jest bielizna. Dobrze dobrana bielizna jest podstawą. Super bielizna gwarantuje dobre samopoczucie. Jednak nie zdajemy sobie często sprawy, że to nie biust ma się dopasować do stanika a z pewnością stanik do biustu. Wydaje nam się to takie proste, a jednak ma znaczący wpływ na samopoczucie a szczególnie na nasze zdrowie i kondycję piersi.

Dodatki…

Akcesoria, są jak wisienka na torcie, jako dodatek do naszej stylizacji, nie powinny w niej dominować. Wystarczy jedna rzecz a oko cieszy.

Wyprzedaże wykorzystujmy do uzupełniania braków w swojej szafie. Jeśli coś nie do końca wpisuje się w nasz styl, to nawet, jeśli cena tej rzeczy jest super atrakcyjna, nie kupujmy tego, ponieważ może się wydarzyć taka sytuacja, że do niczego nam nie będzie pasowała.

Styl zmienia się z wiekiem

Zmieniamy się mentalnie i fizycznie, co jakiś czas naszą szafę należy dostosować do naszego wieku, naszych upodobań.

Modą warto się bawić, ona ma sprawiać nam radość, a nie zniewalać. Nie ma ideałów, każda z nas chciałaby coś w sobie zmienić, ale to, że jesteśmy inne, jest w tym wszystkim najlepsze.

Styl tkwi w nas, warto go w sobie znaleźć i nie przebierać się za kogoś, kim nie jesteśmy. Mając, najdroższe i najmodniejsze ubrania, nigdy nie będziemy wyglądały stylowo, a wręcz przeciwnie nie będziemy sobą.

Autor: Anna Źróbek

Anna Źróbek

 

 

 

 

 

 

Link do mojej strony https://www.facebook.com/makeupeyelashesandmore/

Skin Coach, Instruktor w Academy Beauty & Body,  Make-up Artist, Eyelashes Artist. Autorka licznych artykułów m.in. Makijaż Lady w ” Ślubne fryzury i makijaże.”

 

Komentarze