źródło: Marta Winnicka

Networking to naprawdę skuteczna metoda pozyskiwania klientów i partnerów do biznesu. Wszak nie od dziś wiadomo, że dobry biznes opiera się do dobrych relacjach! A relacje nawiązuje się rozmawiając ze sobą, śmiejąc się razem, znajdując wspólną przestrzeń do rozmów.

W ubiegły czwartek miała miejsce w Warszawie już XVI Wielka Wymiana Wizytówkowa! Marta Winnicka, autorka przedsięwzięcia Biznes Twoją Pasją, zaprosiła na spotkanie przedsiębiorców. Przybyli goście z jednej strony chcieli przedstawić siebie, ale z drugiej zależało im na pozyskiwaniu wartościowych znajomości.

Tu nie chodzi tylko o zbieranie i rozdawanie wizytówek

Oczywiście, z takim podejściem również można przyjść na „wymianę wizytówkową” – jak wskazuje nazwa spotkania. Ale naprawdę, ciężko będzie wtedy nawiązać nić sympatii i wartościową relację. Moim zdaniem, niezbędną w biznesie.

Już w naszym wcześniejszym wywiadzie Marta podkreślała, że jest zapotrzebowanie na tego typu spotkania. Dla niej, jako organizatorki ważne jest późniejsze pielęgnowanie relacji, które faktycznie wspiera biznesy obu stron.

źródło: Adam Szmidt

Networking w dobrym towarzystwie

XVI Wielka Wymiana Wizytówkowa miała niezwykle ciepłą, przyjacielską atmosferę. Energia i uśmiech prowadzącej udzielała się przybyłym gościom.

Gospodyni zadbała również o czas na indywidualne przedstawianie swoich projektów na ogólnym forum. I całe mnóstwo czasu na spokojne rozmowy przy kawie i ciasteczkach, w mniejszych i wększych grupkach. Atmosfera stawała się z minuty na minutę swobodniejszą. A to sprzyjało przyszłym biznesom!

Całość uzupełniły dwa wykłady prelegentów na temat zdrowia i błędów, których należy unikać, prowadząc fan page na Facebooku.

A do zadbania o siebie zachęcały stoiska z modą, biżuterią i kosmetykami.

Dla każdego coś miłego!

źródło: Adam Szmidt

„Mi nie chodzi tylko o wymianę wizytówki, ale właśnie o wartość, którą można wykorzystać”

Te słowa Marty z naszego wcześniejszego wywiadu doskonale podsumowują ideę, która przyświeca jej przy organizacji eventów. I jeśli zastanawiałaś się, czy networking może być pomocny w rozwoju twojego biznesu – przyjdź na kolejne Wielkie Wymiany Wizytówkowe i przekonaj się sama! Kobietoteka poleca!

Dziękujemy fotografowi Adamowi Szmidt za wspaniałe zdjęcia.

Komentarze