polecane książki

Jesień, chociaż ma wiele uroków zazwyczaj, jest kapryśna. Chłodne wieczory, najlepiej spędzać na czytaniu książek. Przedstawiamy kilka propozycji, do których naprawdę warto zajrzeć

 

Umberto Eco – „Cmentarz w Pradze”

Powieść kryminalna, która rozgrywa się w dziewiętnastym wieku. Historia jest bardzo ciekawa i wciągająca. Szczególnie polecam dla kobiet, które lubią połączenie sensacji z klimatem minionej epoki. Pisana jest wysoce przejrzystym językiem i przyjemnie się ją czyta.

Mia Sheridan – „Eden. Nowy początek”

Powieść o miłości. Mia Sheridan to jedna z najbardziej utalentowanych pisarek, której książki przeczytały setki pań. Opowiada o ludziach, którzy zostali zmuszeni do funkcjonowania w obrębie sekty. Trzeba przyznać, że fabuła jest dość realistycznie opisana oraz potrafi zaciekawić.

Haruki Murakami – „Sputnik Sweetheart”

Narratorem jest nauczyciel zakochany w powieściopisarce. Wszystko wydaje się bardzo piękne, jednak historia w pewnym momencie zaczyna przybierać nieoczekiwany obrót. Haruki Murakami, przedstawiciel najciekawszych literatów, który został wyróżniony nagrodą w Plebiscycie Książki Roku ma dość specyficzny sposób pisania. To intryguje. Fabuła jest wielowątkowa i posiada kilka różnych płaszczyzn.

pixabay.com

Agnieszka Janiszewska – „Pamiętam”

Po zakończeniu II wojny światowej, do Warszawy z Paryża przyjeżdża młoda kobieta w poszukiwaniu swoich krewnych. Powieść opisuje losy czterech związanych ze sobą kobiet, których wydarzenia splatają się ze sobą na początku dwudziestego wieku. Dobre połączenie literatury pięknej razem z powojenną rzeczywistością. Będąc zainteresowana tematyką kobieca, znalazłam ten tom w księgarni. Pisarka mieszka w Warszawie i jest na stałe związana emocjonalnie z tym miastem.

Jaume Cabre – „Wyznaję”

Książka zdecydowanie dla wielbicielek wielu motywów oraz posiadająca wspaniały język literacki. Intryga opowiada o chłopcu, który dorasta samotnie pośród książek odkrywając tajemnicze oblicze swojej rodziny. Sporo czytałam różnych recenzji tej książki, zanim ją przeczytałam. Zazwyczaj z rezerwą podchodzę do literatury popularnej. Jednak „Wyznaję” przeczytałam z radością. Wspaniała lektura dla każdej miłośniczki książki z sekretem w tle. Cabre to pisarz, którego pasją jest muzyka. Do niej też można porównać jego książkę. Fabuła zmienia się, zupełnie jak symfonia. Szczególnie dla tych z nas, które interesują się dawną Hiszpanią i sekretami inkwizycji.

Katarzyna Bonda – „Polskie morderczynie”

Kryminał! Ta pozycja zainteresowała mnie już parę lat temu ze względu na tematykę, która jest dość kontrowersyjna dla wielu osób. Autorka opisuje rozmowy z kobietami, które popełniły zbrodnię i są współczesnymi „Lady Makbet”. Każda z nich jest bardzo różnorodna, kierowały nimi niejednolite motywacje. Naprawdę warto po nią sięgnąć. Taka pozycja z dreszczykiem na koniec naszej jesiennej listy.

A Ty masz już swoją na najbliższe wieczory?

Daj znać w komentarzu! Może stworzymy wspólnie książkowy jesienny must have!

Małgorzata Jaszewska

Małgorzata Jaszewska

Małgorzata Jaszewska

Studiuje etykę, a interesuje się psychologią, grafiką komputerową oraz szeroko pojętą tematykę kobiecości. W wolnych chwilach lubi czytać literaturę piękną, uczyć się języka hebrajskiego i włoskiego, podróżować oraz pisać wiersze i rysować węglem. Miłośniczka lodów waniliowych i sztuki.

 

Komentarze