pixabay.com

Być może nie zastanawiałyście się nad tym do tej pory, ale to, jak zaczynamy dzień ma ogromne znaczenie na dalszy jego przebieg. Nie znajdziemy idealnego sposobu dla każdej kobiety jak zagospodarować nasz biegnący z prędkością światła poranek. Jest jednak kilka kroków, które kiedy wcielimy w życie, może znacznie wpłynąć na nasze samopoczucie. Po prostu morning routine.

Wstań 15 minut wcześniej niż zwykle

Początki mogą być trudne, ale po kilku dniach twój organizm na pewno się przyzwyczai. Piętnaście minut to naprawdę sporo czasu, które możesz wykorzystać. Dodatkowy stres, że możesz się spóźnić do pracy nie jest ci potrzebny.

Ty też jesteś ważna

Wszystkim rano pomagasz mówiąc potocznie „ogarnąć się” ale dla siebie nie masz nawet pięciu minut! Zaplanuj rano czas dla siebie. Wykorzystaj go na przykład na przygotowanie lepszego śniadania niż płatki i jogurt. Zrobienie dokładniejszego makijażu albo na dłuższy pobudzający prysznic. Przy okazji pozostali domownicy podszkolą się w samodzielności!

Nie wychodź z domu z pustym żołądkiem

Wiele z was ma pewnie możliwość zjedzenia śniadania w pracy, ale część kobiet w zabieganiu całkiem je pomija. To błąd! Brak energii, osłabienie i słaba odporność mogą być skutkami pomijania według mnie najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Pamiętajcie, że w ten sposób przekazujecie też złe nawyki swoim dzieciom. Najwyższa pora o to zadbać. To, co zjesz na swoje jutrzejsze śniadanie możesz zaplanować już dziś!

123rf

Chwila dla bliskich osób

Znajdź rano czas na krótką rozmowę z domownikami. Podziel się swoimi planami na cały dzień. Łatwiej będzie ci osiągnąć to, co zaplanowałaś dzieląc się tym z drugą osobą. Taki rytuał pomaga w lepszej organizacji i eliminuje niedomówienia typu „ przecież ty miałeś się tym zająć”.

Uściski i buziaki to po prostu podstawa morning routine!

Zamiast szybkiego „pa” i „na razie” okażcie sobie więcej czułości!

Pamiętajcie o tym, bo taki gest może się okazać ważniejszy i przyjemniejszy niż wszystkie wasze kroki w morning routine. Chwila na bliskość jest nie do przecenienia. Tak jak śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, tak poranne przytulenie przed wyjściem z domu jest po prostu bezcenne!

Kinga Koziorowska

Kinga Koziorowska

Kinga Koziorowska – z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania wizażystka. Uwielbia spotkania z przyjaciółmi i poznawanie nowych ludzi. Chętnie podejmuje wyzwania i nie wyobraża sobie życia bez mocnej kawy.

 

 

Komentarze