pixabay.com

Do świąt już coraz bliżej! Dlatego warto zastanowić się, jaki podarunek wybrać dla swojej mamy lub babci. Książkowe prezenty to zawsze jest dobry pomysł! Oto kilka wypróbowanych pomysłów

Najbardziej ciekawa tematyka odnosi się do aktywnych emerytek, chcących poznać obsługę komputera, użytkowania Internetu, ale również dbania o zdrowie i cieszenia się z życia.

Joe Friel „Siła i szybkość po 50-siątce”

Jak pisze autor, funkcjonowanie po 50-siątym roku, wcale nie wymaga wyrzeczeń. W książce znajduje się bardzo dużo porad na temat aktywności fizycznej, a nawet pozbycia się tkanki tłuszczowej. Kierowana dla Pań lubiących sport oraz zdrowe odżywianie.

Stanisława Steuden „Psychologia starzenia się i starości”

Podręcznik psychologiczny, który przybliża wiele kwestii związany z nieustanym biegiem czasu. Polecany dla kobiet, które dużo lepiej chcą poznać same siebie oraz proces, w jakim się znajdują. Pokazuje zdolność i potencjalność człowieka w podeszłym wieku. Polecany dla profesjonalistek, jak i dla każdej zainteresowanej podejściem rozwojowym kobiety.

Bartosz Danowski „Windows 10. Dla seniorów”

W bardzo klarowny sposób uczy korzystania z nowego systemu. Razem z nią wydaje się dużo bardziej stabilny. Kurs jest kierowany dla kobiet, które chcą zapoznać się bliżej z komputerem.

Bartosz Danowski „E – book. Poradnik dla początkujących czytelników”

Skierowany dla Pań, które kochają czytać, jednak nie mają już miejsca na nowe tomy. Do plusów e-booków należy ich łatwa dostępność oraz większa wygoda w użytkowaniu. Dobrym pomysłem jest dobranie czytnika, który z pewnością ucieszy każdą mamę czy babcię. A na pewno udowodni, jak dużym ułatwieniem jest korzystanie z takiego sprzętu.

pixabay.com

Dan Brown „Początek”

Autor opisuje hiszpańską rzeczywistość z zagadką w tle. Połączenie kryminału oraz tematyki religijnej. Idealnie nadaje się na chłodne wieczory. Lektura jest bardzo klarowna w odbiorze.

Wiktor Wrotek „Smartfony dla seniorów”

Książka odkrywa sekrety, jak zacząć obsługę najnowszych telefonów. Ukazuje również, jak prosto nauczyć się korzystać z innych funkcji niż tylko podstawowe. W książce zostały również bardzo szczegółowo omówione aplikacje, z których można zacząć korzystać. Są tam również porady jak zachować się w określonych sytuacjach:

– jak zmienić wygląd ekranu?

– zadbać o dane, aby nie dostały w niepowołane ręce?

– zmienić druk na tekst?

Czym się kierować wybierając książkę na prezent?

Przy wyborze odpowiedniej książki, należy zwrócić uwagę na tym czym interesuje się obdarowana, by nie popełnić gafy.

A jak widać wybór tematyki może być bardzo zróżnicowany.

Powodzenia przy wybieraniu!

Małgorzata Jaszewska

Małgorzata Jaszewska

Z zamiłowania jestem studentką etyki. Moje zainteresowania obejmują psychologię, grafikę komputerową oraz szeroko pojętą tematykę kobiecości. W wolnych chwilach czytam literaturę piękną, uczę się języka hebrajskiego i włoskiego, podróżuję oraz piszę wiersze i rysuję węglem. Miłośniczka lodów waniliowych i sztuki.

Komentarze