zielona herbata

Jesteś maniaczką picia herbaty? Koniecznie przeczytaj o zielonej herbacie! Jest zdrowa i ma wiele cennych właściwości dla naszego organizmu. Jest kojąca, oczyszczająca i przede wszystkim przepyszna. Nie można się jej oprzeć. Doskonała na depresyjne dni.

Trochę zapomina się już o tym jak zdrowa może być zielona herbata i ile dobrego może przysporzyć naszemu organizmowi. Na półkach w sklepach jest tak wielki wybór – od herbat czarnych, zwykłych, czerwonych, melisy, mate, rumianku, i tak dalej. Jest też herbata zielona, która naprawdę potrafi zdziałać cuda, a czasem jest niezauważana. Sama nie wiem dlaczego, ale wiedz, że jeśli nigdy nie lubiłaś, bądź nie próbowałaś, to najwyższy czas, a zaraz powiem ci dlaczego. Korzyści z picia zielonej herbaty jest wiele, o to kilka z nich, które możesz osiągnąć pijąc jeden kubek dziennie.

Zielona herbata oczyszcza organizm

Jest inaczej antyoksydantem, czyli wyciąga z twojego organizmu substancje, które są dla niego szkodliwe (toksyny). Szczególnie powinno się ją pić w okresie zimowym, kiedy w powietrzu unosi się smog oraz inne substancje smoliste wydobywające się z kominów, podczas spalania drewna. Jeśli wewnątrz zadbamy o czystość to z zewnątrz będzie to widoczne. Mowa o cerze. Jeśli masz problemy z sezonowym trądzikiem, to właśnie zielona herbata pomoże ci się go pozbyć. Jak to zrobić? Prócz picia oczywiście, jest też drugi sposób – inhalacja. Zaparz w garnku 6 torebek zielonej herbaty, jeśli masz sypaną to 6 łyżek stołowych. Zaparzaj pod przykryciem przez 15 minut. Następnie weź ręcznik i przykryj zarówno garnek, jak i swoją głowę. Następnie ściągnij pokrywkę i oddychaj. W ten sposób oczyścisz nie tylko skórę ale także drogi oddechowe. W zależności od tego jak długo para będzie się unosić, to do tego czasu wykonuj inhalację. Jeśli napar wystygnie, możesz nasączyć nim waciki i zrobić maseczkę na twarz. Jeśli chciałabyś zadbać o całe ciało, to zawsze możesz wsypać kilka torebek zielonej herbaty do wanny zamiast soli, czy płynu do kąpieli. Działanie będzie podobne.

 

Zielona herbata a odchudzanie i układ trawienny

Nie od dziś wiadomo, ze zielona herbata bardzo dobrze wpływa na nasz układ trawienny. Wspomaga pracę żołądka a także spalanie tłuszczu. Niweluje wzdęcia, które powodują opuchnięcie i złe samopoczucie. Jeśli rozpoczynasz dietę, to nie zapomnij o jednym kubku zielonej herbaty dziennie. Naprawdę pomaga, ponieważ bogata jest w flawonoidy i kofeinę, które odpowiedzialne są za destrukcje tkanki tłuszczowej. Dodatkowo przeciwdziała cellulitowi, rozbijając fałdy podskórne, które powstają w wyniku gromadzenia się tłuszczu lub wody. Można więc powiedzieć, że ma działanie wysmuklające.

pixabay.com

 

Zielona herbata poprawia pracę mózgu i działa uspokajająco

Jest to zasługa teiny, która odpowiedzialna jest za poprawę koncentracji, orzeźwia i pobudza umysł. Ma działanie antystresowe, dzięki czemu jeszcze bardziej wzmacnia wydajność mózgu. Zaleca się ją podczas wzmożonego wysiłku umysłowego, na przykład podczas przygotowywania się do egzaminu, ale może to być również trudny projekt w pracy. Cokolwiek powoduje u ciebie stres i wzmożoną pracę mózgu zasługuje na filiżankę zielonej herbaty.  Dodatkowo picie kilku szklanek dziennie pozwala leczyć stany depresyjne, czyli przyczynia się do poprawy naszego wewnętrznego samopoczucia. Stajesz się radośniejsza.

Zielona herbata a serce

Zielona herbata obniża poziom cholesterolu, dzięki czemu chroni przed zawałem i innymi schorzeniami serca, na przykład udarem. Bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie i układ krwionośny. Oczyszcza, rozrzedza i naturalizuje.

 

Autor:

Agata Litwin – absolwentka kulturoznawstwa i mediów społecznościowych w zarządzaniu. Uwielbia patrzeć na miasta nocą, podróżować, spędzać czas z przyjaciółmi  i chodzić na zakupy.

Komentarze