Małgorzata Penkała Eco kobieta

Eco Kobieta. Kobieta autentyczna. Taka jak ja!

Sobotni deszczowy i pochmurny poranek nie odstrasza mnie od udziału w niezwykle ciekawej, energetycznej i kobiecej konferencji. Eco Kobieta. W zgodzie z ciałem i duszą.

Kobiece spotkanie pełne energii!

Inicjatorka spotkania, Małgorzata Penkala zaprosiła 6 wspaniałych, świadomych siebie kobiet: Ilonę Adamską, Małgorzatę Trzaskowską, Dagmarę Gmitrzak, Ewę Miłowicz, Beatę Jurasz i Katarzynę Wnękowską.

Każda z nich opowiadała o swoich doświadczeniach, dzieliła się umiejętnościami i uczyła, jak zadbać o swój całościowy rozwój. Był śmiech, były rozmowy i dzielenie się wrażeniami przy wykonywaniu ćwiczeń. Jednym słowem – w powietrzu czuć było kobiecą energię.

Kobieta autentyczna, to znaczy jaka?

Jak być sobą? Co to oznacza, że mam żyć w zgodzie z ciałem i duszą? Jak to osiągnąć?

Te i podobne pytania przewijały się w wystąpieniach prelegentek. Każda z nich miała swój sposób na osiągnięcie poczucia spójności siebie, swoich przekonań i pragnień z wymogami codziennego życia.

Mimo różnorodności sposoby te miały wspólny mianownik.

Zawsze należy być sobą. Świadomą swoich celów, zalet, wspierających mocy. Także świadomą swoich słabych stron – ich obecność da nam wskazówki, co możemy zmienić, żeby lepiej żyć. A może te słabe strony wcale nie są słabe? Może wystarczy inaczej na nie spojrzeć? Może kryją się w nich zasoby potrzebne do realizacji marzeń?

W byciu autentyczną ważne jest poznanie siebie, zaakceptowanie siebie, zaufanie sobie i… rezygnacja z zadowalania innych!

Kiedy stajesz przed życiowymi wyzwaniami, zastanów się, komu one mają służyć. Czy zadowalając otoczenienie, nie gubisz siebie i swoich wartości po drodze? Zdecyduj, co będzie dla ciebie dobre. Działaj w zgodzie z sobą.

Małgorzata Penkała

Kobieta autentyczna – ta, która wspiera siebie!

To taki fenomen bycia autentyczną kobietą! Nie zapominaj, że masz w sobie moc!

Pamiętaj, że masz zasoby i umiejętności, które pomogą pokonać życiowe przeszkody i sięgnąć gwiazd!

Jedyne, co musisz zrobić, to mieć odwagę z nich skorzystać. To mieć determinację i nie zawahać się ich użyć w odpowiednim czasie!

Prelegentki zwracały uwagę, że my, kobiety mamy tendencję do tego, żeby swoje dary trzymać w ukryciu. Czasem świadomie, z lęku przed sukcesem wolimy o nich zapomnieć. Czasem po prostu z niewiedzy, że je mamy!

Ale teraz już wiesz! Masz potencjał do bycia autentyczną kobietą. I możesz zrealizować każdy zaplanowany cel.

Taka świadomość podkręca jeszcze moc! Daje energię i budzi wewnętrzne pragnienia.

Pozwól sobie na ich realizację!

Ważny kobiecy dar

Tematy poruszane na konferencji Eco Kobieta nie były mi obce. Zawsze to jednak miło dodatkowo się zmotywować do działania. Po raz kolejny rozhulać w sobie energię i zaplanować nowe wyzwania. Bo przecież mam taką moc. Mam w sobie dar, żeby dać z siebie światu to, co najlepsze! Podzielić się wartościami, empatią, wrażliwością, wiedzą, czasem…

O jednym tylko zapomniałam. I dzięki temu, że w sobotnią pluchę wyszłam z domu, przypomniałam sobie na nowo.

Małgorzata Penkała

Mam jako kobieta dar przyjmowania, brania, dostawania!

Warto o tym pamiętać! I korzystać z tego daru, z tej mocy, z tego skarbu.

Mam dar przyjmowania od świata, ludzi. Mogę w sobie gromadzić ich prezenty dla mnie.

Bo tak, jak ja daję, tak samo przyjmuję od innych.

I to jest dopiero niezywkła moc kobiecości.

Dając innym to, co w Was najlepsze, nie zapominjacie z wdzięcznością przyjmować obfitości świata.

I następnym razem, kiedy zobaczycie informacje o Konferencji Eco Kobieta bez wahania przyjdzicie zahłystnąć się kobiecą energią!

 

 

 

Komentarze