pixabay.com

Mały biust jest powodem kompleksów wielu kobiet. Niektóre z nas decydują się nawet na operacje powiększające piersi. Dla wielu jest to jednak zbyt radykalne i drogie rozwiązanie. Z pomocą ratującą komlpeksy przychodzi wtedy odpowiednio dobrany biustonosz!

Jak dobrze dobrać biustonosz do małych piersi?

Dobranie odpowiedniego biustonosza jest niezwykle ważne, bo wpływa nie tylko wygląd i samopoczucie, ale również na figurę.

Podstawowe zasady doboru biustonosza są niezależne od wielkości biustu. Obwód stanika powinien być odpowiednio dopasowany tak, aby fiszbiny nie były wystarczająco ciężkie.

Większość biustonoszy jest produkowana z myślą o średnich lub większych rozmiarach. To szczególna przyczyna problemów dla pań z malym biustem.

Dobrym rozwiązaniem jest mierzenie biustonosza w sklepie, a nie kupowanie go przez Internet. Wtedy od razu sprawdzimy, czy dany rozmiar i rodzaj nam pasuje, jak układa się nasz biust. W końcu biustonosz poza funkcją użytkową ma też poprawiać nastrój i sprawić, że będziemy wyglądały i czuły się piękne!

Najlepszym rodzajem dla małych biustów będzie oczywiście biustonosz typu „push-up”, który sprawia, że piersi są większe.

Kobiety z małymi piersiami powinny wybierać takie miseczki, żeby nie były zbyt odstające. Nie starajmy się na siłę tworzyć efektu „kreski”. Nie wygląda to zbyt dobrze.

Optycznemu powiększeniu biustu służy także odpowiedni strój

pixabay.com

Najlepsze są sukienki, które mają okrągły dekolt.

Dobrze sprawdzi się też kołmierzyk, żabot, broszka, szal – czyli coś, co odciągnie uwagę od wielokości biustu a skupi na niebanalnym dodatku do stroju.

Dobrze jest również stanąć przed lustrem i sprawdzić, jak wygląda nasz biust. Kiedy mamy bardziej płaski, należy wybrać biustonosz „bralet”.

Staniki są wykonane z przyjemnego w dotyku materiału oraz nieźle wyglądają. Posiadają trójkątne miseczki oraz występują w dwóch wersjach: z ramiączkami lub bez.

Noszenie niedobranego stanika to niemal najgorsza rzecz, jaką może zrobić kobieta.

Według statystyk ponad 50 procent kobiet źle dobiera biustonosz. I to niezależnie od rozmiaru biustu.

Zazwyczaj kupując biustonosz bez mierzenia mamy źle wymodelowaną sylwetkę. A naprawdę dobry biustonosz poprawia wygląd i nastrój!

Biustonosz. Fakty i mity

Zebrane fakty i mity na temat biustonoszy:

1. Nie ma znaczenia firma oraz cena. Owszem, ma. Wiele marek, produkuje biustonosze, które można dobrze dopasowa

. Nie wszystkie firmy dbają o jakość wykończenia i sam spsoób wyprodukowania stanika.

2. Każdy rodzaj stanika nadaje się do moich piersi. Oczywiście, że nie. Najlepszy dla ciebie model musi byc zgodny z wiekością biustu

3. Każdy biustonosz ma trzy zapięcia. Racja. Dlatego, to bardzo ułatwia odpowiednie dopasowanie go do piersi.

4. Fiszbina powinna wskazywać mniej więcej środek pachy. Tak! Należy wziąć to pod uwagę dobierając biustonosz.

5. Źle dobrany biustonosz może powodować problemy. Oczywiście. Może powodować przede wszystkim deformacje piersi. Dlatego należy bardzo dokładnie sprawdzić jego wymiary.

Małgorzata Jaszewska

Małgorzata Jaszewska

Z zamiłowania jestem studentką etyki. Moje zainteresowania obejmują psychologię, grafikę komputerową oraz szeroko pojętą tematykę kobiecości. W wolnych chwilach czytam literaturę piękną, uczę się języka hebrajskiego i włoskiego, podróżuję oraz piszę wiersze i rysuję węglem. Miłośniczka lodów waniliowych i sztuki.

 

Komentarze