Tak, chcę być nieidealna

Czy należysz do tej grupy kobiet, które muszą mieć wszytko pod kontrolą, zrobione na czas, idealnie z założeniami? A jeśli tak się nie dzieje, to przeżywasz złość i frustrację? I w związku z tym nic nie robisz, bo cały czas dopracowujesz plan? A czy dobrze się z tym czujesz? Czy dążenie do doskonałości to twój cel na całe życie?

Hm… A możesz to zmienić?

Dokonaj wyboru i bądź nieidealna! Za to po prostu działaj!

„Dążenie do doskonałości jest największą przeszkodą, jaka w ogóle istnieje. Jest wymówką pozwalającą nie robić niczego. Dlatego też, zamiast próbować robić coś idealnie, należy po prostu robić to na tyle dobrze, na ile nas stać”. Laurence Olivier

Czyli zamiast tworzyć scenariusze i zastanawiać się w teorii co jeszcze możesz ulepszyć, poprawić, żeby zmienić swoje życie, żeby ruszyć z miejsca, żeby wystartować z nową firmą, produktem czy usługą – weź głęboki oddech i działaj!

Pozwól sobie na bycie nieidealną

To, co w teorii wygląda wspaniale, nie musi takie być w rzeczywistości. Popełniaj błędy, naprawiaj je, słuchaj opinii ludzi wokół.

Ta prosta rada dotyczy każdej dziedziny życia.

Chcesz być najwspanialszą matką na świecie? Czytasz poradniki i planujesz ścieżkę rozwoju swojego dziecka? To świetnie. Masz bazę, która może się przydać.

Nie zapomnij tylko w swoim idealnym świecie uwzględnić potrzeb, marzeń i wrażliwości tego, któremu urządzasz życie. Bo może twoje dziecko zamiast gry na pianinie woli koszykówkę? Bądź nieidealna i zapytaj go o to!

Tak, chcę być nieidealna

Marzy ci się idealny związek? Pełen zrozumienia, uniesień, wzajemnego szacunku i zwyczajnego poczucia bezpieczeństwa i spokoju? Masz w głowie plan.

Ale wiesz, że bez rozmowy twój mężczyzna może nie wiedzieć, co według ciebie powinien zrobić, żeby było dobrze. Choć w twoim idealnym świecie powinien wiedzieć. Niestety, nic z tego. Rozmawiajcie i po prostu mów mu o swoich oczekiwaniach i potrzebach. Wtedy szanse na idealność w związku wzrosną!

Żeby nie było za łatwo jest jeszcze jeden haczyk – mężczyzna również ma swoją wizję, swoje potrzeby i oczekiwania w stosunku do ciebie. Czy jesteś gotowa, żeby ich wysłuchać i dopasować do swojej wizj? Bo tylko słuchając siebie nawzajem, zbliżycie się do ideału.

Wreszcie projekty, praca, może własna firma?

Musi być idealnie, bo to moje, wyśnione, wymarzone. Dopracowane w szczegółach logo, wizytówki i papier firmowy. Zaplanowane posty w social mediach. Spisana lista znajomych i miejsc, które mogą się przydać w pracy.

Już pięć razy poprawiany projekt, idealnie zaplanowane slajdy… I ciągle czekasz. Sprawdzasz. Planujesz. Bo ma być idealnie. Nie chcesz wpadki.

Powiedz samej sobie: dość!

Niech nie będzie idealnie, ale niech będzie.

Jeśli chcesz iść naprzód, być szczęśliwa i uszczęśliwić tych, których kochasz, to dokonaj wyboru i powiedz:

Tak, chcę być nieidealna!

Jeśli chcesz iść naprzód, być szczęśliwa i uszczęśliwić tych, których kochasz, to dokonaj wyboru i powiedz:

Tak, chcę być nieidealna!

Komentarze